03 Aralık
#13109030

İş Bankası Maximum Kart Yıllık Ücret İadesi

İş Bankası Maximum kredi kartımdan yıllık aidat ücreti kesildi. Kredi kartı ekstresinde 26.11.2019 tarihinde 78 TL yıllık ücret + 3,90 TL BSMV adı altında ücret tahsil edilmiştir. Yıllardır kullandığım bu kart için her yılın sonunda bu şekilde kredi kartımdan ücret tahsil edilmesinden son derece rahatsız olduğumu ve tarafıma iadesinin sağlanmadığı takdirde her türlü yasal hakkımı saklı tuttuğumu buradan bildirmekteyim.


Daha önce Tüketici Hakem Heyeti’ne giderek tarafıma iadeyi sağlamıştım ama bu saygısızlık üzerine artık bu kartı kullanmayacağım. Ayrıca yasalara göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47e ile 2011/115k sayılı son karara göre bahse konu yıllık kart ücreti aidatının bk Md 125 ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair kesin hüküm bulunmaktadır.


Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde İş Bankası tarafından kesilen üyelik bedelinin tamamının iptal edilerek para iadesinin en kısa sürede tarafıma yapılmasını talep eder, aksi takdirde tüm yasal haklarımı kullanacağımı bildiririm. İade yapılmazsa yine Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunacağımı belirtmek istiyorum. Bankalar, BDDK yönetmeliğinde yer alan fiyatlar dışında herhangi bir ücret alamaz. Alınacak bütün ücretlerde de tüketicinin onayının olması zorunludur.

Berfin Berfin 1.161 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Berfin'in Teşekkür Mesajı1 g

  Sorunum İş Bankası tarafından giderildi, teşekkür ederim.

 • Berfin06 Aralık

  Talebimin üzerine mağduriyetim giderildi, gelecek sene de aynı sorunu yaşamamayı ümit ediyorum. Teşekkürler.

 • Berfin03 Aralık

  Dönüşünüzü bekliyor olacağım.

 • İş Bankası Temsilcisi03 Aralık

  Değerli Müşterimiz bize ilettiğiniz mesajınızın tarafımıza ulaştığını ve incelemelerin başlatılması adına kayıt altına alındığını belirtmek isteriz. Değerlendirmelerimiz hakkında kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede size bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve isteklerinizi www.isbank.com.tr internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefon şubemiz yardımı ile bize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası Müşteri İlişkileri Birimi

Ziyaretçi Yorumları