18 Eylül 2013 #2018091

İş Bankası Kullanılmayan Hesaptan Hesap İşletim Ücreti Alıyor!

İş Bankasın'dan maaş alan bir öğretmenim. Banka öğrencilik yıllarımdan kalan öğrenci hesabımın yanına Van Erciş şubesinde bir adet hesap açarak diğer hesabımın yanına kılavuz hesap ismiyle eklediler.


14.09.2013 tarihinde bir bankadan diğerine yaptığım EFT esnasında kendi hatam sonucunda kılavuz hesap denen 10 yıllık hesaba para geçişi sağlandı. Paranın hesaba düşmesi ile bir anda hesaptan hesap işletim ücretleri tüm hızıyla tahsil edildi.


Bankaya para iadesi için talep göndermeme rağmen kurum yetkilileri herhangi bir otomatik ödeme talimatı olmadığı için tahsilatın yasal olduğunu savundular. Kullanmadığım hesaptan, hesap işletim ücreti kesen mevduatlarımı bulundurduğum bankadan şikayetçiyim.

Özkan 1.359 Okunma

Cevaplar

  • İş Bankası Temsilcisi18 Eylül 2013

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak müşterimizin Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden açıklamalarımız iletildi. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön