24 Nisan 2013 #1761840

İş Bankası Kredi Yapılanmasında Erken Kapatma Cezası!

İş Bankasından konut kredisi kullandık. Şimdi faizlerin düşmesi sebebiyle kredimizi yapılandırmak istiyoruz. Ancak banka bizden %2 oranında yaklaşık 2.100 Tl erken ödeme cezası ve 500 tl de dosya masrafı olmak üzere 2.600 tl para talep ediyor.


Diğer bankalar cüzi miktarlarda yapılandırma yaparken İş Bankası neredeyse 4 -5 katı fazla para istiyor. Konut kredisi erken ödeme cezasının bir çok mahkeme tarafından iptal edilmesine rağmen neden bu ücret talep ediliyor.


Kredi kullanırken dosya masrafı alınmışken yeniden 500 tl neden dosya masrafı talep ediliyor. Kredimi yapılandırırken bu ücretlerin alınmamasını talep ediyorum.

Meral 146 Okunma

Cevaplar

  • Meral26 Nisan 2013

    imzalanan sözleşme ve Konut Finansmanı Kredisi sözleşmesinin 8. Maddesine göre bu ücretin tahsil edileceğine dair tarafıma e-mail gönderilmiştir. Bir çok banka bu oranı 0,005 oarnında alırken iş bankası 0,02 oranında tahsil ediyor...

  • İş Bankası Temsilcisi24 Nisan 2013

    Değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği; müşterimize konuyla ilgili incelemelerimiz sonucunda en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön