24 Ekim 2016

İş Bankası Kredi Kartımla Haberim Olmadan Yapılan Harcama!

Kredi kartımdan 12 ve 13 Ekim 2016 tarihlerinde 3,43 ve 4,19 Euro tutarlarında "uber.com" yurtdışı sitesinden bilgim dışında iki adet işlem yapılmıştı. Dönem içi hareketlerde bu iki işlemi görünce 14 Ekim cuma günü müşteri hizmetlerini aradım ve bu iki işlemi belirttim. Müşteri temsilciniz kart hareketlerinde bu işlemlerin görünmediğini belirtti. Ben işimi garantiye almak için aynı gün 9003 ile biten kartımı iptal ettirip yeni kart talebinde bulundum (9003 ile biten kartımı da bilgim dışında gerçekleşen işlemler için iptal edip yeniden çıkarttırmıştım. Bu yeni kartla ne bir pos işlemi gerçekleştirdim ne de internetten alışveriş yaptım.). 9774 ile biten yeni kartım 21 Ekim Cuma günü bana ulaştı. Bu kartla da henüz işlem yapmadım. Fakat Uber.com sitesinden hala işlem yapılmaya devam ediliyor.

Murat 420 Okunma

Cevaplar

 • Murat'ın Teşekkür Mesajı20 Ekim 2017

  Karta iade oldu teşekkürler.

 • Murat30 Ekim 2016

  Tekrar merhaba, ilk olarak şunu belirteyim. Herhangi bir geri dönüş olmadı. 28 Ekim hesap kesim tarihi itibariyle tüm işlemler hesap özetine yansıtılmış. Yarın tüm işlemler için harcama itiraz formu doldurup göndereceğim ve son ödeme tarihinden önce iptallerini talep ediyorum. Saygılar.

 • Murat25 Ekim 2016

  İşlemlere dün gece itibariyle 23 Ekim tarihli 9.49 Euro tutarında bir işlem daha eklenmiş. İlginç olan dün ayın 24'üydü ve bekleyen işlemlerde hiçbir işlem yoktu. Bu işlemler bekleyen işlemlere geçmeden direkt olarak dönem içi işlemlere geçiyor. Bilginize.

 • İş Bankası Temsilcisi24 Ekim 2016

  Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

 • Murat24 Ekim 2016

  Karakter sınırına takıldığım için buradan devam ediyorum. Kart iptalinden sonra 16 ve 20 Ekim'de birer 22 Ekim'de iki işlem olmak üzere sırasıyla 2.98, 17.32, 3.08 ve 2.37 Euro tutarında toplamda dört işlem daha gerçekleştirilmiş görünüyor. Tüm bu işlemler yanlışlıkla mı benim dönem içi hareketlerimde gösteriliyor. Yoksa kart bilgilerinin güvenliğini mi sağlayamıyorsunuz bilmiyorum ama böyle devam ederse mevcut kartı tamamen iptal ettirmeyi düşünüyorum. Eylül ayında da bilgim dışında işlem olmuştu itiraz formu gönderdim ve işlemler iptal edildi. Hesap kesim tarihinde bu işlemler de ekstreye yansırsa yine harcama itiraz formu göndereceğim. Konu detaylıa araştırılıp tarafıma bilgi verilirse sevinirim. Teşeşkkürler.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön