İş Bankası Kredi Kartı Yıllık Ücreti

Volkan Volkan18 Eylül 17:55

Son 4 rakamı 1736 ile biten kartıma, 10/07/2020 tarihinde 145 TL yıllık üyelik/kart ücreti yansıtılmıştır. Yapı Kredi müşteri olduğum günden bu yana her ay borçlarımı düzenli olarak ödemekteyim. Çeşitli tüketici mahkemeleri ve Yargıtay kararlarıyla da “Kredi kartı aidat ücretlerinin haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabitlenmiştir. “ 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6 maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu bu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilmeyip müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından kesilen 145 TL üyelik bedelinin tarafıma geri ödenmesini/iptal edilmesini rica ediyorum.

Yargıtay 13. Hukuk Dairesince verilen ve 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından bu yıl kesilen 145 TL kart aidatının tamamının tarafıma geri ödenmesini/iptal edilmesini talep ediyorum. Sorunun çözülmeme durumunda Tüketici Hakem Heyeti' ne başvuru gerçekleştireceğim.

Cevaplar

İş Bankası Logo İş Bankası 18 Eylül 18:15

Değerli Müşterimiz bize ilettiğiniz mesajınızın tarafımıza ulaştığını ve incelemelerin başlatılması adına kayıt altına alındığını belirtmek isteriz. Değerlendirmelerimiz hakkında kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede size bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve isteklerinizi www.isbank.com.tr internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefon şubemiz yardımı ile bize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası Müşteri İlişkileri Birimi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler