21 Ekim 2013

İş Bankası Kredi Kartı Üyeli Aidatı Alıyor!

Hamili olduğum 4543********0832 no'lu İş Bankası kredi kartından 2013 yılı Ekim ayına ait hesap bildirim cetvelinde 20.00 TL üyelik aidatı ücreti kesildiğini fark ettim. Bu ücret, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki yasanın 6. Maddesinde düzenlene sözleşmedeki haksız şartlar hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.


Belirtmiş olduğum bu nedenlerle 2013 yılı Ekim ayına ait hesap bildirim cetvelinde yer alan üyelik aidatı adı altındaki kesilen ücrete itiraz ediyor ve bu 20.00 TL'lik ücretin tarafıma iadesini talep ediyorum. Aksi taktirde yasal yollara başvuracağım hususunu bilgilerinize sunarım.

Oğuzhan 44 Okunma

Cevaplar

  • Oğuzhan26 Ekim 2013

    Eğer bu ücret kesiliyorsa herkesten kesilmelidir. Ben gözümle başka kimselere ücret iadesinin yapılacağı ile ilgili mail atıldığını gördün ve bu tutumunuz hakkaniyetten uzaktır.

  • Oğuzhan23 Ekim 2013

    Söz konusu durumda İş Bankası tarafından kesilen bu yıllık ücretin kesilmesi daha önceki yazdığım yazıdaki yasalara göre doğru değildir. Ben burada kredi kartımın özellikleri ve diğer kredi kartlarından kesilen yıllık ücretlere göre daha az miktarda bir ücret kesilmesiyle ilgilenmiyorum. Benim ilgilendiğim ve şikayette bulunduğum konuyu size daha öncede belirttim ve bu konuyla ilgili başka insanlarında şikayette bulunup haklarını aldıklarını biliyorum. Kesilen bu yıllık ücretin tarafıma iadesini talep ediyorum

  • İş Bankası Temsilcisi21 Ekim 2013

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön