14 Şubat 2013 #1631075

İş Bankası Kredi Kartı Kart Ücretinin İadesini İstiyorum!

İş'te üniversiteli kartımdan yasal olmamasına karşı kart ücreti kesildi. Yeni çıkan yasaya göre bankalar kart ücreti alabilirler ama sözleşmelerinde kart aidatlarını açık açık belirtmeleri gerekmektedir. Ama benim sözleşmem eski olduğundan dolayı benden kart ücreti kesmeye hakları yok. Kart ücreti ücretinin iadesini istiyorum.

Hakan 51 Okunma

Cevaplar

  • Hakan16 Şubat 2013

    Bana bildirim yapıldığını kanıtlamak zorundasınız.Çünkü böyle bir bildirim gelmedi bana.Ayrıca yasadaki Değişik üçüncü fıkra:24/6/2009-5915/1 maddesine göre Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz. Sözleşmede kart hamilinin haklarını zedeleyici ve kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez. Kart ücreti alarak tamamen kendi çıkarlarınıza olan bir karar almış olduğunuz için kart parası yasal olmaktan çıkmıştır yani aldığınız kart ücreti yasal değildir.

  • İş Bankası Temsilcisi14 Şubat 2013

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak müşterimizin kayıtlarımızda bulunan e-posta adresine açıklamalarımız iletildi. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön