İş Bankası Kart Aidatı Saçmalığı!

Yağız Yağız1 hafta önce

Sonu 6353 ile biten Maximum kredi kartımın 15/09/2020 tarihli hesap özetine 87,00 TL yıllık kart aidatı ücreti, 4,35 TL yıllık kredi kartı ücret BSMV'si olmak üzere toplamda; 91,35 TL ücret yansıtılmıştır.

Ancak yasalara göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47* esas 2011/115* sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır.

Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde İş Bankası tarafından kesilen üyelik bedelinin tamamının iptal edilerek para iadesinin en kısa sürede tarafıma yapılmasını talep ediyorum.

Aksi halde Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyetine başvurup, bankanız tarafından tüm hesaplarımın kapatılmasını isteyeceğim. Kullanmakta olduğum diğer bankalara ait kartların hiçbirinden yıllık aidat kesilmemektedir. Can sıkan bu durumun çözümü için sizden haber bekliyorum. Teşekkür ederim.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

İş Bankası Logo İş Bankası 1 hafta önce

Değerli Müşterimiz bize ilettiğiniz mesajınızın tarafımıza ulaştığını ve incelemelerin başlatılması adına kayıt altına alındığını belirtmek isteriz. Değerlendirmelerimiz hakkında kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede size bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve isteklerinizi www.isbank.com.tr internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefon şubemiz yardımı ile bize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası Müşteri İlişkileri Birimi

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Mahmut 1 hafta önce  

    Kullanılmayan kredi kartı aidatı nedir? Bir de müşteri temsilcisi 12.000 TL lik harcama sözü verirseniz k kartı aidatını iade ederiz diyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler