04 Eylül 2013 #1992348

İş Bankası İpotek Kaldırma Masrafı İstiyor!

İş Bankası Hoşdere Şubesi'nden kullandığım konut kredisi ödemelerimi bitirdim. Bankanın tapuya koyduğu ipoteği kaldırmak için, kendilerinden talep ettiğim borcu yoktur yazısı için 200 TL ücret karşılığı vereceklerini söylediler. (1 adet A4 kağıdı=200 TL)


Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Yönetmeliklerince, Tüketici Hakem Heyetlerince (Gerek Ankara gerekse Sakarya) bu alınan ücretler haksız kazanç niteliğinde olup hukuken de mümkün değildir, kararları çıkmaktadır. İpoteğin kaldırılması için gerekli tüm işlemlerin ve masrafların kanunen banka tarafından karşılanması gerektiğinden gereğinin yapılmasını ipoteğin kaldırılmasını ve tarafıma bilgi verilmesini arz ederim.

Mahmut 619 Okunma

Cevaplar

  • İş Bankası Temsilcisi04 Eylül 2013

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden Şubemiz tarafından açıklamalarımız aktarıldı. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön