27 Ekim 2016 #6793324

İş Bankası İcra Müdürlüğü Kararını Uygulamadılar!

26/10/2016'da Diyarbakır 5. İcra Müdürlüğü tarafından alacaklısı olduğumuz icra dosyasına sunulmuş olan teminat mektubunun nakde çevrilerek müdürlük hesabına aktarılmasına karar verilmiş olup, belirtilen karar bankaya elden tebliğ edilmiştir. Ancak banka teminat mektubunu nakde çevirmek yerine " mahkeme yerine geçerek, teminatın nakde çevrilmesi şartlarının oluşup oluşmadığına ilişkin yargıtay kararlarının da sunulması ile teminat mektubunun bozdurulacağı şeklinde 26.10.2016 tarihinde yazılı cevap vermiştir.


Yaşanan olay Türkiye İş Bankası Diyarbakır Şubesi yetkilisi Ö*** ş*** ve 2. Müdür E*** b***'nın kanunu çiğnemeleri nedeniyle vuku bulunmuştur. İcra dairesine teminat sunulması şartları ve teminatın icra müdürlüğü tarafından nakde dönüştürülmesi istendiğinde i. i. k ve bk gereğince nakde dönüştürülmesi zorunlu olup, bankanın bunu denetleme şartları bulunmamaktadır.

Rojda 300 Okunma

Cevaplar

  • İş Bankası Temsilcisi27 Ekim 2016

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön