29 Nisan 2013 #1770151

İş Bankası Hesap İşletim Ücreti İadesi!

1322**6088 numara hesabıma 28.04.2013 tarihinde yatırdığım paradan bugün 82 lira hesap işletim ücreti kesilmiştir.Paranın tarafıma iadesini talep ediyorum.

Ercan 272 Okunma

Cevaplar

  • Ercan29 Nisan 2013

    Bankanızın tarafıma gönderdiği yazıda şu ifade edilmektedir: "Yasal düzenlemelere uygun olarak belirlenen Masraf ve Komisyon Tarifemiz, yetkili mercilere bilgi amaçlı olarak iletilmekte; Türkiye Bankalar Birliğinin 26.02.1993 tarihli Yönetim Kurulu kararı gereğince ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 12. maddesine uygun olarak da şubelerimizde "Ücret Tarife Tablosu" içerisinde ilan edilerek müşterilerimizin bilgisine sunulmakta ve BDDK'nın düzenlemeleri kapsamında internet sitemizde yayımlanmaktadır. Söz konusu yasal düzenlemelerin yanı sıra, Bankamız şubeleri nezdinde hesap açtıran her müşterimizce imzalanan ve gerçekleştirilen bankacılık işlemlerinde esas alınmak üzere düzenlenen Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesinin ilgili maddesinde, müşterilerimizden "hesap işletim masrafı" tahsil edileceği ve Bankanın belirleyeceği bu tutarı müşteri hesabından resen tahsile yetkili olduğu hususu yer almaktadır." 2004 yılından bu yana bankanızın müşterisi olduğumu ve bu yıla kadar hesap işletim ücreti kesilmediğini hatırlar, hesabımdan alınan paranın iadesi için gerekli hukuki yollara başvuracağımı bildiririm.

  • İş Bankası Temsilcisi29 Nisan 2013

    Değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak müşterimizin kayıtlarımızda bulunan e-posta adresine açıklamalarımız iletildi. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön