18 Şubat 2013 #1640444

İş Bankası Hesap İşletim Masraflarının İadesini İstiyorum!

Daha önce maaş hesabı olarak kullandığım hesabımdan, haziran ve aralık aylarında bilgim haricinde 88TL hesap işletim ücreti kesilmiş.


4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunun 24. Maddesi gereğince “kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve suretle ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz”.


Banka yetkilileri eğer 2 adet otomatik ödeme talimatı verirsem bu ücretin kesilmeyeceğini söylediler. eğer bilgim dahilinde olsaydı ya hesabı kapatır ya da 2 adet otomatik ödeme talimatı verirdim. mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.

Asude 27 Okunma

Cevaplar

  • Asude18 Şubat 2013

    E-posta adresime otomatik bir cevap maili gelmiş ve bahsettigim bilgilendirmelerin yapılmamasıyla ilgili bir cevap verilmemiştir. İsbankasiyla ilgili hesabımı kapatmak suretiyle iliskimi kesmek istemekteyim. Başka kimseye de isbankasinda hesap actirmamasini önereceğim.

  • İş Bankası Temsilcisi18 Şubat 2013

    Değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak müşterimizin kayıtlarımızda bulunan e-posta adresine açıklamalarımız iletildi. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön