21 Şubat 2013 #1644505

İş Bankası Hesabımdan hesap İşletim Ücreti Kesti!

2 hafta önce İşbankası Van Kampüs şubesindeki vadesiz hesabımdan 45 TL çekildiğini farketim. inceleyince hesap işletim ücreti alındığını gördüm. Aynı durumu diğer bankasında da yaşamıştım ve problemi kendilerine ilettiğim zaman ücret iadesi yapılmıştı, İş Bankası ise telefon ile böyle bir işlemi gerçekleştiremeyeceklerini reklamlarında sürekli telefon bankacılığını övüyorlar ve ilgili banka şubesine gitmem gerektiği söylendi, İstanbulda ikamet etiğimi ve oraya gitmemin mümkün olmadığını söyledim. İlgili şubeyi aradım 2 adet fatura için otomatik ödeme talimatı verdiğim zaman bu kesintinin yapılmayacağını söylediler ve ücret iadesi için dilekçe yazarak şubeye fax çektim fakat bir dönüş olmadı.

Salih 59 Okunma

Cevaplar

 • Salih26 Şubat 2013

  Cevaplarınız gerçekten komik, laf-ı güzaf. Diğer Bankaların da bu ücreti kestiği doğrudur fakat ben bu ücretin iadesini Akbank'dan eşim de Garanti Bankasından sağladı, ama siz vermemek için kaç takla attınız, veremeyiz dediniz, şubenize yönlendirdiniz, müşterilerini tanıdığını iddia ettiğiniz şubeniz gönderdiğim faxa cevap verme zahmetine bile girmedi, bir de tanımasa ne yaparlardı acaba merak ediyorum, yani şubeniz de gerçekten çok ilgilendiler sağolsunlar en az sizin kadar !!! Mail yolu ile bu konunun çözülebileceğini düşünüyordum fakat verdiğiniz cevaplar maalesef hiç mi hiç tatmin edici değil. Hâlâ çeşitli yasalardan bahsederek aldığınız bu ücretin yasal olduğunu belirtiyorsunuz, anlamamakta ısrar ediyorsunuz ama Hakem Heyetine başvuran müşterilerinizden kaçında karar sizin lehinize çıktı? bu soruma sizden rica ediyorum lütfen doğru ve net rakamlarla cevap verebilir misiniz. Tüketicilerin kazanma oranı çok yüksek ve bu nedenle kazanacağımdan çok emin olduğum için Tüketici hakem Heyetine başvuracağım, o zaman ben değil siz uğraşırsınız.

 • Salih24 Şubat 2013

  Verdiğiniz cevaptan sorumun cevabını alamadım, bu ücret iadesini diğer bankalar sağlarken neden siz sağlayamamaktasınız? Daha önce bu ücret iadesini mümkün olmadığını belirttiğiniz halde şimdi sorumluluğu şubenize atarak daha önce verdiğiniz cevaplarla çelişmektesiniz. Ayrıca konuyu ilgili kanunların ilgili maddelerine dayandırıyorsunuz fakat konu Hakem heyetine taşındığında karar her zaman Tüketicinin lehine çıkıyor, ilgili yüzlerce kararı buraya sıralayabilirim. Türkiye'nin en büyük bankası iddiasındasınız fakat vatandaşın 3 kuruşuna göz diken ve bunu 13 yıllık müşterisine dahi yapmaktan çekinmeyen bir bankanın büyüklükten bahsetmeye hakkı dahi olamaz. Benden aldığınız 3 kuruşla ödersiniz artık Cem Yılmaz'ın paralarını. Ben size hakkımı helal etmiyorum ve hesabımı kapattırıyorum.

 • Salih21 Şubat 2013

  Bankanızın verdiği cevaplar hiç tatmin edici değil, kopyalayıp yapıştırıyorsunuz sonra cevap verdik diyorsunuz, tamamı uydurma mazeretten ibaret, cevabınızda belirttiğiniz yönetmelik ve kanunları biliyorum tamamını kendi işinize geldiği gibi yorumlamışsınız. Aynı kanundan diğer banklar da mesul ama ben onlardan bu parayı geri alabiliyorum, bu durumda diğer bankalar kanun dışı işlem yapmış olmuyor mu o zaman. Maalesef kalite farkı. Önce kendi hesabımı sonra aile bireylerimin iş bankası hesaplarını kapattırıyorum, 45 TL için müşteri kaybetmeyi tercih ediyorsunuz hizmet politikanızı takdir ediyorum.

 • İş Bankası Temsilcisi21 Şubat 2013

  Değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak müşterimizin kayıtlarımızda bulunan e-posta adresine açıklamalarımız iletildi. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön