06 Nisan 2013

İş Bankası Yatırım Hesabı Saklama Ücreti Adı Altında Para Kesti!

8 yıldır İşbankası'ndan yatırım hesabım var. Bu yıl hiç bana sormadan "yatırım hesabı saklama ücreti" adı altında, ne amaca hizmet ettiği belli olmayan bir para kesmeye başladılar. Her ay 2,10 TL hesabıma bloke konuluyor. 200 TL'lik fonum var. Toplamda 1 TL bile kâr getirmemiş, ona rağmen benden 2,10 TL para kesiyor.

Yatırım yapacağız derken üste para harcıyoruz. Hesabımı kapatıp yastık altına döneceğim ya da Halkbank hesabımdan yatırım hesabı açtıracağım. Tüketici kredimi de yapılandırıp, her ay 2000 tl harcama yaptığım kredi kartımı kapattıracağım yavaş yavaş.

Uğraş 286 Okunma

Cevaplar

  • Uğraş 18 Nisan 2013

    Evet bana gönderdikleri bilgilendirme notunda şöyle deniyor "Bankanın faaliyetleri SPK ve MKK tarafından izleniyormuş". Banka da izlenen hesaplardan ücret kesmeye karar vermiş(niyeyse?) Dediğim gibi paramı "müşteri memnuniyetine önem veren" bir bankaya taşıdım.

  • Uğraş 08 Nisan 2013

    Sorunumu şöyle çözdüm: Halkbankasından yatırım hesabı açtırdım. Gişe görevlisi sakama ücreti ya da herhangi bir adla farklı bi kesinti yapılmayacağını söyledi. İşbankaşındaki fonları sattım ve hesabı yarın kapatacağım. Neyse ki serbest piyasa ekonomisi diye birşey var. Elveda İşbank. Mümkünse bi daha görüşmeyelim.

  • İş Bankası Temsilcisi06 Nisan 2013

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak müşterimizin kayıtlarımızda bulunan e-posta adresine açıklamalarımız iletildi.. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 444 02 02 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Grubu

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön