İş Bankası Öğrenciden Hesap İşletim Ücreti Alıyor!

Nihal Gülşah H. |

Babamın bana öğrenim gördüğüm yere para gönderebilmesi için İş Bankası'ndan hesap açtık. Babam devlet memuru ve maaşını İş Bankası'ndan çekmekte. Hesap açılırken benim de öğrenci olmam ve babamın da maaş hesabı bulunduğundan herhangi bir ücret alınmayacağı belirtilmişti. Fakat benden hesap işletim ücreti olarak şimdiye kadar 120 TL ücret kesintisi yaptılar.

Öğrencilerden bu ücretin kesilmesinin yasal olmadığını düşünüyor ve kesilen tutarın iadesini talep ediyorum. Ücreti geri yatırmamaları durumunda hakkımı hukuki yollarda arayacağım ve mevcut hesabı kapatacağım. Ayrıca İş Bankası'na telefon bankacılığında bir türlü ulaşamadım. İlgilenmelerini rica ediyorum.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Erişim Hesap İşletim Ücreti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Nihal Gülşah H.
  16 Kasım
  16:12

  İş bankası veri tabanında yer alan telefon numaramı güncellemiş bulunmaktayım bana ulasabirsiniz....l

 • 15 Kasım
  17:41

  Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajının incelenebilmesi için ek bilgilere ihtiyaç duyulmuştur. Müşterimize Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden ulaşılarak ek bilgi talep edilmiştir. Müşterimizin yanıt vermesi durumunda konuyla ilgili gerekli incelemeler yapılabilecektir.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Türkiye İş Bankası A.Ş.
  Müşteri İlişkileri Birimi