İş Bankası Öğrenci Olmama Rağmen Hesap İşletim Ücreti Alınmış!

Evrim K. |

5 yıllık İş Bankası müşterisiyim. Tercih etmemin sebebi öğrenciyken yıllık ücret ve aylık hesap işletim ücreti alınmamasıydı. Fakat bugün hesabıma baktığımda 47.62 TL ve 2.38 TL tutarında, 2013/1.dönem hesap işletim masrafı BSMV açıklamasıyla hesabımdan bu tutarlar 26/06/2013 06:56:05 tarihi ve saatinde çekilmiş.

Bugüne kadar alınmadı bu tutarlar ve ben hala öğrenciyim ve işte üniversiteli kartına sahibim. Bu günden sonra da bir anda değiştirilerek bu tutarların alınması sözleşmeme aykırı. 50 TL tutarın hesabıma acilen iadesini ve tekrar bu tutarın alınmamasını istiyorum. Olumsuz değerlendirilmesi durumunda tüketici hakem heyeti aracılığıyla yasal yoldan hakkımı arayacağımı bildiririm.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 09 Temmuz
  15:41

  Değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak müşterimizin kayıtlarımızda bulunan e-posta adresine açıklamalarımız iletildi.

  Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebileceğinizi belirtmek isteriz.

  Saygılarımızla,
  Türkiye İş Bankası A.Ş.
  Müşteri İlişkileri Birimi