İş Bankası Öğrenci Hesabından Hesap İşletim Ücreti Alınması!

Ömer Ç. |

İş Bankası'na neredeyse her yıl öğrenci olduğumu, öğrenci belgesiyle beyan etmeme rağmen her sene artık "Hesap işletim ücreti" altında para kesiyor. Daha geçen sene temmuz ayında öğrenci belgemi götürerek 2012 yılının 1. hesap işletim ücretini aldım. Yine adı geçen bankanın yetkilileri aralık ayında 2012 yılı 2. hesap işletim ücretini yine almışlar .

Öğrenci olduğum için kesmezler zannediyordum. Yine bu sene Temmuz ayında 2013 1.dönem hesap işletim ücreti kesmişler. Yani 2012 2.dönem ve 2013 1.dönem hesap masrafı altında 100 liraya yakın param kesilmiş , öğrenci olduğumu belgeyle onaylatmama rağmen. Paramın iadesini bekliyorum.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ömer Ç.
  24 Temmuz
  10:03

  Bugün Tokat Zile İş Bankası Şubesi'ne öğrenci
  belgemle 2012 2. dönem ve 2013 1. dönem Hesap İşletim Ücreti altında hesabımdan
  kesilen paranın iadesi için başvurdum. Banka yetkilisi bana sadece 2013 1.dönem aidatı yatıracaklarını
  söyledi.Sadece 2013 1.dönem aidatı geri alabildim.
  Kısacası 2012 2.dönem kesilen ve haklı olduğum
  halde geri iade edilmeyen 50 liraya yakın param geri verilmediği ve İş Bankası
  yetkilileri benimle iletişime geçmediği
  sürece tüketici
  hakem heyetinde yasal hakkımı arayacağımı kredi kartım da dahil olmak üzere
  vadesiz hesabımı da kapatacağımı bildiriyorum.

 • Ömer Ç.
  24 Temmuz
  04:38

  Bugün Tokat Zile İş Bankası Şubesi'ne öğrenci belgemle 2012 2. dönem ve 2013 1. dönem Hesap İşletim Ücreti altında hesabımdan kesilen paranın iadesi için başvurdum.Banka yetkilisi hesabımı kullanmadığım için paranın kesildiğini söyledi oysaki hesabımı aktif olarak kullanıyordum ve hala da kullanmaktayım.Yine banka yetkilisinden 2012 ağustos ayında öğrenci belgemi ibraz ederek 2012 1.dönem kesilen paramı iade aldığımı belirtip aralık ayında 2012 2.dönem paramın neden kesildiği konusunda tek bilgi bile alamadım ve nitekim yetkili bana sadece 2013 1.dönem aidatı yatıracaklarını söyledi.Banka yetkilisinin bu keyfi davranışına anlam veremedim.
  Kısacası 2012 2.dönem kesilen ve haklı olduğum halde geri iade edilmeyen 50 liraya yakın param geri verilmediği ve İş Bankası yetkilileri benimle iletişime geçmediği
  sürece tüketici hakem heyetinde yasal hakkımı arayacağımı kredi kartım da dahil olmak üzere vadesiz hesabımı da kapatacağımı bildiriyorum.

 • 23 Temmuz
  17:56

  Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız
  kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Türkiye İş Bankası A.Ş.
  Müşteri İlişkileri Birimi