04 Eylül 2013

İş Bankası Mahkeme Kararı Olmasına Rağmen Hala Dosya Masrafı İade Edilmedi!

2011 yılında çekmiş olduğum krediden alınan 249.99 TL'lik dosya masrafı için tüketici hakem heyetine başvurdum. Tarafıma 03.05.2013 tarihinde tebliğ edilen hakem heyeti karar yazısına istinaden iade kararı çıkmıştır. Bu karara karşı Türkiye İş Bankası tarafıma 19.07.2013 tarihinde dava açmıştır.

Davadan tarafıma iade edilmesi kararı çıkmıştır. 19.07.2013 den bu yana bankanın İnternet sitesinden yaptığım başvurulara rağmen halen işlemin devam ettiği bilgisi verilmiştir. 48 Gün geçtiği halde halen dosya masrafı iade edilmemiştir. Bu seferde sonuç alamazsam icraya müdürlüğüne başvuracağım.

Ömer 87 Okunma

Cevaplar

 • Ömer12 Eylül 2013

  Merhaba, Sürekli aynı cevabı yani "Hakem heyetine yapmış olduğunuz başvuru neticesinde söz konusu kurum tarafından verilen karar ile ilgili Bankamız yasal süresi içerisinde itiraz hakkını kullanma aşamasındadır." aldığımdan dolayı bu siteden başvuru yapmıştım ancak mahkeme 2 ay önce sonuçlanmasına rağmen halen hakem heyeti kararından bahsediliyor. İcra müdürlüğü seçeneğine başvuracağım. Saygılarımla...

 • Ömer11 Eylül 2013

  Halen bir cevap alamadım.

 • Ömer10 Eylül 2013

  Merhaba Şikayetim ne aşamada olduğu hakkında bilgilerinizi rica ederim. 1 hafta olmak üzere herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. Tşkler.

 • İş Bankası Temsilcisi04 Eylül 2013

  Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön