05 Şubat 2014

İş Bankası Maaş Haczine Rağmen Hesaba Bloke Koydu

180**** müşteri numaralı maaş müşterisiyim. Kredi kartı borcumdan dolayı maaş hesabıma bloke konulmuş. İş Bankası bana maaş yattığında 1/4 oranında kesinti yapılıp kalan maaşımın kullandırılacağını söyledi. Ancak maaşım üzerinde Küçükçekmece 3.İcra Dairesi 2013/6386 numaralı dosyadan ötürü maaş haczi bulunmaktadır ve 1/4 oranında 2. kesinti yapılması ayrıca hesaba bloke konulması hukuka aykırıdır.

İcra sürecinde olan borcun tahsil yöntemi yasada açıktır ve maaş haciz şekli alacaklının keyfi olarak hesaptan kesinti yapması şeklinde değil icra dairesi kanalıyla maaş haciz emri çıkarması ve işverenin icra dairesi adına bu kesintiyi yapması şeklindedir. Blokenin kaldırılmasını talep ediyorum.

Emre 273 Okunma

Cevaplar

  • İş Bankası Temsilcisi05 Şubat 2014

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön