14 Mayıs 2013

İş Bankası Krediyle Aldığımız Evi İkinci Kez İpotek Etmiş!

17 ay önce İSTİNYE Şubenizden eşimle beraber ortak ev kredisi çektik. Bizimle ilgilenen müşteri temsilcisi S. K. in yanlış yönlendirmeleri yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı birçok sıkıntı çektik hatta tapuya yanlış evrakla bile gönderildik.Bugüne kadar insanlık hali deyip hiçbir olumsuz şikayette bulunmadık.

Fakat alacağımız ev üzerinde aynı bankaya ait bir ipotek vardı biz bu durumu S. Hanımla konuştuğumuzda hiçbir sıkıntı olmaz, siz tapu işlemlerini gerçekleştirdiğinizde o İpotek kalkacak yerine bizim ipoteğimiz olacak denildiği halde.E devletten baktığımda eski ev sahibine ait 2.dereceden ekstra bir ipotek daha gözükmektedir.Hala neden kapatılmadı?

Ramazan 67 Okunma

Cevaplar

  • Ramazan 15 Mayıs 2013

    Konuyla ilgili zaten biz daha önce şubeyle görüştük fakat cözüm sürecinde yardımcı olmuyorlar.Zaten biz önceki mal sahibinin borcu kapatılarak paranın hesabına yatırılması için bloke çek verilerek işlem yapılmasına onay vermiştik. Eğer eski mal sahibinin halen borcu gözüküyorsa bu bizim hatamız değil bizi yönlendiren müşteri temsilcisinin hatasıdır. Biz bu işlem yapılmadan önce dairenin ipotekli olduğu müşteri temsilcisine belirttik oda çekmiş olduğumuz kredi tutarıyla iş bankasına ait diğer şubedeki (küçükköy iş bankası) borcun ödenerek ipoteğin kaldıracagını söyledi ve bunun içinde mal sahibine bloke çek verilerek işlem yapıldı. Söz konusu olan işlem işbankasının başka şubesine ait olduğu için biz bunu maille hallederiz sizin yapmanız gereken başka bir işlem yok denilerek bizi yanılttı. Biz bu konunun ilerde problem olmaması için üzerine basarak diğer ipoteğin kapatılması için ısrar ettik.Şimdi ise aradan on yedi ay geçmiş ve halen almış olduğumuz ev üzerinde ikinci bir ipotek görmek bizi rahatsız etmektedir. Bu konuyla ilgili müşteri olarak neden biz sıkıntı çekmek durumunda kalıyoruz. Eğer müşteri borcunu kapattıysa halen neden ipotek gözüküyor. Yok eğer borcunu kapatmadıysa bizim bloke çek verilmesini istediğimiz tutar neden mal sahibine ödendi.

  • İş Bankası Temsilcisi14 Mayıs 2013

    Değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği; müşterimize konuyla ilgili incelemelerimiz sonucunda en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön