25 Ekim 2016

İş Bankası Kredi Kartı Harcama İtirazı.

İş Bankası kredi kartım ile 4.8.2016 tarihinde haberim olmadan sistemin açıklarını bularak Amerika 'dan bir harcama yapılmış. Hemen harcama itiraz formu ile başvurdum. Bir hafta önce müşteri hizmetlerini aradım ve bana karşı taraf ile durumun çözüldüğü ile ilgili ve 1 hafta içinde kartınızdan çekilen ücretin yatırılacağı ile ilgili eğer yatırılmazsa tekrar arayın diye bilgi verildi.

Bugün (25.10.2016) aradığımda ise hala durumun sonuçlanmadığı, karşı taraf ile irtibat halinde olduklarını, daha süreceğini aktardılar. Yani ne sonuçlanmış, ne iade yatacak. 45-180 gün sürebileceğinden bahsetti. Bu karşı taraf sizin maile ne zaman cevap verecek ve ben neden bu parayı ödedim haksız yere? Paramı iade edin 1 yıl sürsün dava. Böyle saçma iş mi olur? Kredi kartı ile bu şekilde bir çok mağdur olan kimse var. Neden iş bankası kredi kartı kullanasınız? Haksız yere bir ödeme yapmak için mi?

Ahmet 534 Okunma

Cevaplar

 • Ahmet 28 Ekim 2016

  Daha arayacaklar he:) arayamıyorlar çünkü söyleyecekleri belli. "Biz karşı taraftan sizin kartınız aracılığı ile elin Amerikalısına kendi hatamızdan dolayı sistem açıklarıımızdan faydalanarak kaptırmış olduğumuz parayı henüz geri alamadık, dolayısıyla sizin haksız yere ödediğiniz bu parayı iade edemeyeceğiz" diyecekler bunu söylemek için de arayamıyorlar! İşbankası şikayetvar sitesini umursamıyor buradaki puanlarını da dolayısıyla müşterilerini de çünkü büyük bankayız havalarında birkaç tane müşteri kaybı bunlar için çok önemli değil. Şöyle bir aratın bu konuyla ilgili ne kadar çok Şikayetvar ve hiç birisi çözüme kavuşmuş değil yani insanlara kendi sistem hatalarından dolayı çekilen ücretleri ödetip aylarca bekletiyorlar 180 gün işlem sürecimiz var diyorlar ya kardeşim neden ben senin kaptırdığın paranı ödeyip geri almak için 180 gün bekleyeyim? Benden fakir misin? Ya bu sistem açıklarınızı kapatın ya da bu kaptırdığınız paraları müşterilerin hesap özetlerine yansıtmayın! Ben böyle bir saçmalık görmedim yahu!

 • Ahmet 25 Ekim 2016

  Kredi kartı ile ilgili bu harcama esnasında bir güvenlik SMS'i yollayın müşterilere kardeşim! Kaç ay oldu hala daha karşı tarafa ilettiğiniz maile cevap gelecek! Madem bu kadar rahvan ve rahatsınız ödemeyi yansıtmayın müşteriye! Mesela benim yaptığım ödemeyi geri iade edin isterseniz 10 yıl cevap bekleyin karşı taraftan! Benim ne Amerika'ya gitmişliğim var ne vizem ne pasaportum tutuyor elin amerikalısı oturuyor bir restorana yiyip içiyor ve benim kartımdan ödemesini yapıp gidiyor ve bu sistemin hatasını sen İş Bankası bana yüklüyorsun! Bana ne kardeşim ben mi verdim eline bu kartı da harcama yap dedim! Neden bu ücreti ben ödüyorum! ? En kısa sürede bu iadeyi gerçekleştirin yoksa kartımı kapatacağım ve önüme gelene söyleyeceğim bulunduğum şubenin önüne geçip şubeye giren çıkan müşterilere benim ve benim gibilerin mağduriyetlerini anlatacağım işi inada bindiriyorsunuz madem! Şuraya bak ya kaç ay olmuş daha mail ile geri dönüş bekliyorlarmış! Bir de birbirinizden haberiniz yok biriniz sonuçlandı bir haftaya ödeme gelecek diyor biriniz yanlış bilgi isterseniz ses kaydı dosyası açalım diyor! Ya kaç aydır hacı bekler gibi bekliyoruz bu haksız yere ödediğimiz iadeyi!

 • Ahmet 25 Ekim 2016

  Bir arama yaptım da bu konu ile ilgili sitede herkese aynı cevabı kopyalayıp yapıştırmışsınız? Ya kardeşim neden benimle alakalı olmayan ve kendi banka sisteminizin açığından kaynaklanan bir hukuksuz ve habersiz harcamayı sanki o kartın sahibinin harcaması borcu gibi müşteriye ödetiyorsunuz? Kendiniz ne kadar sürede alırsanız alın karşı taraftan bu ücreti bizi ilgilendirmez! Biz sizin sistem açığınızın sigortası mıyız? Ya sisteminizi düzeltin ya da bu sistemin açıklarından kaynaklı kaptırdığınız paraları müşterilerin üzerine yıkmayın! Bizi enayi gibi bir şey mi görüyorsunuz?

 • İş Bankası Temsilcisi25 Ekim 2016

  Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön