09 Haziran 2016

İş Bankası İzinsiz Üyelik Aidatı İadesi Yapmıyorlar...

4077 sayılı kanununda: "Taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Eğer bir sözleşme şartı önceden hazırlanmışsa ve özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle tüketici içeriğine etki edememişse, o sözleşme şartının tüketiciyle müzakere edilmediği kabul edilir. İbareleri yer almaktadır. Kısacası matbu sözleşmelerde (Yani tüketicinin içeriğine müdahale edemediği ve madde değiştiremediği sözleşmeler. Tıpkı bankalarda imzaladığınız kredi kartı sözleşmeleri gibi) Tüketicinin aleyhine olan maddeler yok hükmündedir. Buna göre 26***********6 müşteri numaralı Maximum kredi kartından Nisan ayında kesilen 20 TL üyelik aidatının izinsiz kesilmesi sebebi ile en kısa zamanda tarafıma iadesini talep ediyorum. Ek olarak kartı 4 yıldır kullanmaktayım 3 yıl boyunca iade aldım bu yıl alamadım.

Alihan 209 Okunma

Cevaplar

  • Alihan15 Haziran 2016

    Yine otomasyon mesaj attı kabul etmiyoruz diye başka bir şey yaptıkları yok

  • Alihan09 Haziran 2016

    2 kere ulaştım çağrı merkezinize hayır cevabı aldım kabul etmiyorum yasal değil dedim yine hayır ödeyeceksiniz dendi. Kanun var yasa var lütfen uyunuz.

  • İş Bankası Temsilcisi09 Haziran 2016

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön