02 Mart 2016

İş Bankası İş'te Üniversite Kartıma Kart Aidatı Kesti!

İş Bankası'nın 2009 yılından bu yana müşterisiyim. 2010 yılında "kesinlikle üyelik aidatı" alınmayacağı söylendiği için İş'te Üniversiteli kredi kartı aldım. Bugüne kadar kart aidatı ödemedim. Tarafıma sözleşmede değişiklik olduğu ve artık kullanmış olduğum kartımdan da üyelik adı altında belli bir miktar para kesileceğine dair herhangi bir bildirimde bulunulmadan 26.02.2016 tarihinde 49 TL üyelik aidatı kesilmiştir.

Bilgim dahilinde olmadan, tarafıma bu tutarın kesileceği yönünde bildirim yapılmadan alınan tutarı ödemek istemediğimi söyledim, olumsuz yanıt aldım. Benimle aynı durumda olanların yaşadıklarını öğrendiğimde İş Bankası'nın aynı dönemde bazı müşterilerine bu tutarın iadesini gerçekleştirdiğini öğrendim.

Bu yüzden müşteri ayrımcılığı yapan bu bankanın kestiği tutarı iade etmemesini kabul etmiyorum. En köklü bankalardan biri olduğunu düşündüğüm bu bankanın çalışma ahlakını kınıyorum!

Dilan 65 Okunma

Cevaplar

  • Dilan 25 Mart 2016

    İş Bankası kadar müşteri memnuniyetine önem vermeyen bir banka daha tanımıyorum. Çözüm odaklı çalışma anlayışı diye bir şey yok. Aramızdaki sözleşmeye dayanılarak bu ücretin talep edildiğini yazan mailden başka sundukları hiçbir şey yok. Acaba kart aidatı kesilmeyen yıllarda aramızda sözleşme yok muydu? Bakkal mantığı ile çalışmayı bırakıp doğru düzgün bir banka haline gelmediği sürece ailem dahil olmak üzere tüm İş Bankası hesaplarımı kapatıp başka bankaya geçeceğim. Müşterisini adam yerine koymayan bu işletmeyi de kimseye tavsiye etmiyorum.

  • Dilan 23 Mart 2016

    Söz konusu banka bu konu hakkında bırakın çözüm üretmeyi, ilgilenme gereksinimi bile duymamıştır. Hesap bildirim cetveli ile ilgili, kesilen yıllık üyelik aidatı 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı ''tüketiciyi koruma hakkındaki yasanın 6.maddesinde ''düzenlenen sözleşmelerdeki ''haksız şartlar'' hükmü ile ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır. Yukarıda belirttiğim nedenlerle 2016 yılı Şubat dönemine ait hesap bildirim cetvelindeki yer alan yıllık üyelik ücretine itiraz ediyor ve talep edilen 49.00 TL'nin iadesini talep ediyorum. Aksi takdirde bankanızda bulunan tüm hesaplarımı ve kredi kartımı kapatıp yasal yollara başvuracağım hususunu bilgilerinize sunarım.

  • İş Bankası Temsilcisi02 Mart 2016

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön