İş Bankası Hesaplarımdan Hesap İşletim Ücreti Kesilmesi!

Tarık Ö. |

Bankanızın yaklaşık 22 yıllık vadesiz hesap müşterisiyim. Bankanız tarafından hesaplarımdan son yıllarda yılda 2 kez olmak üzere hesap işletim ücreti adı altında para kesilmektedir. Kesilen para 4822 sayılı kanun ile 4077 sayılı tüketici korunması hakkında kanun'un '' sözleşmedeki haksız şartlar'' başlıklı maddesine göre bankanızın almış olduğu bu ücret herhangi bir hizmet karşılığı olmayıp yasal değildir. Bu nedenle haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir. Hesaplarımdan hesap kullanım ücreti adı altında kesilen ücretlerin tamamının en kısa zamanda tarafıma iadesini talep eder, aksi takdirde bankanız ile ilgili tüm hesaplarımı kapatacağımı tarafınıza bildiririm.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 19 Nisan
  09:39

  Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Türkiye İş Bankası A.Ş.
  Müşteri İlişkileri Birimi