29 Aralık 2014

İş Bankası Hesap İşletim Ücreti Kesiyor!

4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunun 24. Maddesi gereğince “kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve suretle ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz”.

İş Bankası benden habersiz hesabımdan yaklaşık 50 TL para çekip kanunen yasal olmayan bir işlem yürütmüştür. Eşime yolladığım 200 TL'den yapılan bu kesinti yüzünden ödeme borç ödeme gününde bana ve eşime mağduriyet yaşatmıştır. Paranın iadesi gerçekleşmediği takdirde hesabımı kapatacağım.

Taylan 248 Okunma

Cevaplar

  • Taylan30 Aralık 2014

    Göndermiş olduğunuz "kopyala yapıştır" cevap kesinlikle tatmin edici değildir. Söz konusu olan yasalara uygun olup olmaması ya da kaç para olduğu meselesi değil, benden habersiz, başka bir ödeme için yolladığım para üzerinden bu kesintiyi yapmış olmanızdır. Şahsım aranıp bu para talep edilmiş olsaydı hiçbir problem yaşanmazdı. Saygılar.

  • İş Bankası Temsilcisi29 Aralık 2014

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön