17 Ocak 2014

İş Bankası Hesap İşletim Ücreti

İş Bankası'ndan öğrenci iken aldığım kredi kartımla bireysel emeklilik başlatmıştım. Hesap işletim ücreti alınmasın diye bireysel emekliliğe otomatik ödeme talimatı vermiştim. Bankada bireysel emekliliği açarken bu şekilde yapıldığında hesap işletim ücreti alınmayacağını söylemiş öyle işlem yapmışlardı. Aksi halde hesabımı kapatacaktım zaten. Bugün hesap hareketlerimi kontrol ederken 47 tl hesap işletim ücreti kesildiğini gördüm.

Çoğu zaman kontrol etmem başka kesildi mi bilmiyorum kontrol edeceğim. Fakat haber vermeden, söylenenin aksine hesap işletim ücreti kesmek çok güven kırıcı. Banka ile görüştüm, sistemden mail de gönderdim. Umarım ilgilenirler.

Neslihan 104 Okunma

Cevaplar

  • Neslihan 17 Ocak 2014

    İş bankasından mail aldım. Hesap işletim ücreti'nin alınmaması bireysel emekliliğin Vadesiz TP hesabına bağlı olması durumunda geçerli imiş. Bir yıl önce bireysel emekliliği başlatırken hesap işletim ücreti alınmaması için yapılması gereken işlemleri ve prosedürü detaylı bir şekilde anlatan bir mail aldım. "Bankamız şubeleri nezdinde hesap açtıran her müşterimizce imzalanan ve gerçekleştirilen Bankacılık işlemlerinde esas alınmak üzere düzenlenen Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi'nin ilgili maddesinde, müşterilerimizden "Hesap İşletim Ücreti" tahsil edileceği ve Bankanın belirleyeceği bu tutarı müşteri hesabından re'sen tahsile yetkili olduğu hususu yer almaktadır." Dolayısıyla İş bankası yetkililerinin yanlış şekilde yönlendirerek bireysel emeklilik ödemelerimi yanlış hesaba bağlamaları kendi sorumluluklarında değilmiş. Banka görevlilerinin prosedürü yanlış bilmesi ve bilmedikleri konularda insanları yönlendirmeleri sanırım müşterilerin prosedürü bilmemelerinden daha vahim bir durum. Yapılan yanlış işlemlerin görmezden gelinmesine ve imzanın bankaya bu yetkiyi vermesinden bahsedilmesine söyleyecek söz bulamıyorum. Sonuç olarak sorun çözülemedi. Tekrar itiraz ettim. Gerekirse bireysel emeklilik hesabımı kapatıp İş bankasından bir daha hiçbir işlem yapmayacağım. Sorunu İş Bankası yetkilileri çözemezse BDDK'ya başvuracağım.

  • İş Bankası Temsilcisi17 Ocak 2014

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön