02 Ağustos 2017

İş Bankası Hesap Açılışı İçin İstenen Anlamsız Para.

İş Bankası'nda daha önce vadesiz TL hesabım vardı ama 1 Mart 2017 günü kapattırmıştım. Şimdi diğer bankadaki hesabıma alternatif olsun diye, şube ve ATM ağı yaygın olduğu için tekrar açtırmak istedim. Müşteri temsilcisi bana hesabı açtırmadan önce 18 TL'yi vezneye yatırmam gerektiğini söyledi. Böyle bir uygulama yoktu deyince, yeni başladı diye yanıt verdi. Tabi ben de vazgeçip şube ve ATM'si yaygın olan başka bir bankadan vadesiz TL hesabı açtım ve üstelik bankamatik kartımı da 10 dakika içinde verdiler.

İş Bankası'nın bu uygulaması çok saçma ve hesap açılmadan önce, açmak için neden para istendiğini de anlamadım. Bu şekildeki politika bankaya karşı güvensizlik oluşturuyor ve müşteri kaybına yol açıyor.

Ş.cankat 2.290 Okunma

Cevaplar

  • Ş.cankat'ın Teşekkür Mesajı04 Ağustos 2017

    Genel merkezden aranmam üzerine ilgili şubedeki 2. müdüre ulaştım. Kendisi, duruma gayet hakim şekilde bana konuyu detaylıca izah etti. Ama istersem ücret almadan adıma şahsi hesap açılabileceğini de ifade etti. Ben de bunun üzerine şahsi hesap açtırdım. Umarım memnun kalırım. Gerek hızlı dönüşleri, gerek güleryüzleri, gerek müşteri odaklı izah edici ve yapıcı yaklaşımları için hem Genel Müdürlüğe hem de Bursa Uluyol Şubesi çalışanlarına teşekkür ederim. (Tek kusur, banka biraz ağır çalışıyor. Sanırım personel izinde.)

  • Ş.cankat03 Ağustos 2017

    Müşteri hizmetlerinden arandım. Benim nedense sistemde ticari müşteri olarak göründüğümü ifade etti. Oysa ki ben tacir değilim; zaten başka bankalarda şahsi hesap açılıyor, ticari hesap açmıyorlar. Arayan müşteri temsilcisi, şubemdeki ikinci müdüre adımı verdiğini, gitmem durumunda yardımcı olacaklarını ifade etti. Ama dediğim gibi, başka bir bankadan zaten alternatif hesap açtırdım. Muhtemelen gitmem, zaten ihtiyacım da kalmadı, iştahim da kaçtı. Ama önerilen çözüm ve hızlı geri dönüş gayet olumlu.

  • İş Bankası Temsilcisi02 Ağustos 2017

    Değerli Müşterimiz bize ilettiğiniz mesajınızın tarafımıza ulaştığını ve incelemelerin başlatılması adına kayıt altına alındığını belirtmek isteriz. Değerlendirmelerimiz hakkında kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede size bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve isteklerinizi www.isbank.com.tr internet sitemizde yer alan ‘’Bize Ulaşın’’ formu ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefon şubemiz yardımı ile bize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön