İş Bankası Harcama İtirazımın İşleme Alınmaması.

Veysi D. |

Türkiye İş Bankası Harcama İtirazımı Kabul Etmeyip Uluslararası Kartlı Ödeme Sistemleri Kurallarına göre Uluslararası kartlı ödeme sistemleri [1] kurallarına göre, kredi kart sahipleri kendi kartlarıyla yapılan işlemlere itiraz etme hakkına sahiptirler. Fakat İş Bankası Harcama itirazımı İşleme Almamaktadır.

Bankalar chargeback konusunda kart kuruluşlarının kurallarına bağlıdırlar ve bu kurallara uymak zorundadırlar. Uygulanan prosedür kesinlikle bir bankaya veya Türk bankalarına özel bir prosedür değildir. Kart kuruluşlarının kurallarının geçerli olduğu her yerde itiraz (chargeback) mekanizması aynı şekilde işler. İş Bankası bunada aykırı hareket etmektedir. Derhal gerekli bilgi istiyorum.

Etiketler :

Kredi Kart Harcama İtirazı Çağrı Merkezi Bilgilendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Veysi D.
  09 Ağustos
  00:13

  İspat yükü


  BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI
  KANUNU
  MADDE 32 - Kart numarası bildirilmek suretiyle üye işyerinden telefon, elektronik ortam, sipariş formu veya diğer iletişim araçları yoluyla yapılan işlemlerden doğacak anlaşmazlıklarda ispat yükü üye işyerine aittir.

  İş Bankası Kanun da Tanımıyor Nizamda. Kafasına Estiği Gibi davranıyor.. Belirtiyorum Bu Harcamalar Bana ait değildir. Chargeback kurallarına işleme alın ama nerdE? İş Bankası Daha önceki 2 iletimede Cevap yazmadı . Hiç bir Şekilde Beni Bilgilendirmedi. Lütfen Kanunlara göre hareket edin

 • 08 Ağustos
  12:08

  Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Türkiye İş Bankası A.Ş.
  Müşteri İlişkileri Birimi