13 Şubat 2014

İş Bankası Haksız Yere Aidat Aldı.

İş Bankası İş'te Üniversiteli kredi kartımdan 2014 yılı Şubat ayına ait Hesap Bildirim Cetveli'nde 40.00 TL üyelik aidatı ücreti kesildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Kesilen üyelik aidatı ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. Maddesinde düzenlenen "Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

Hesap Bildirim Cetveli'nde yer alan üyelik aidatı adı altındaki ücrete itiraz ediyor ve talep edilen ve kesilen 20.00 TL kredi kart üyelik aidatının bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu talep ediyorum. Aynı durum 2013 yılında da yaşanmış ve banka ücret iadesini yapmamıştır.

Ömer 56 Okunma

Cevaplar

  • Ömer17 Şubat 2014

    Sayın Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimindeki yetkili, ben yıllık olarak 40 tl aidat vermekten memnun değilim. siz bana verdiğiniz cevapta kısaca kartın masraflarından vs bahsedip bu ücretin alınması gerektiğini söylemişsiniz. haklısınız belki ama ben bu yıllık 40 tl ücreti ödemektense aidatsız kredi kartını tercih ederim. başka bankalarda bu maxipuan gibi özellikleri olmayan ama aidatı da olmayan kredi kartları veriyorlar. eğer bu yıllık aidatla sorunum çözülmezse 3 ay sonra taksidim bittiğinde kredi kartımı kapattırmak zorunda kalacağım. saygılarımla.

  • Ömer17 Şubat 2014

    kesinlikle hiç bir çözüm üretmediler. kısaca seve seve vereceğim o yıllık 40 tl aidatı. sonuçta aidatsız kredi kartları da var özellikleri sınırlandırılmış. ama yok işte illaki o para ödenecek. zaten taksitim bitsin direkt kapatacağım. kimseye de tavsiye etmem

  • İş Bankası Temsilcisi13 Şubat 2014

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön