21 Şubat 2013

İş Bankası Fiziki Altın Yatırma Masrafı!

18.02.2013 Tarihinde İş bankasında bulunan altın hesabıma fiziki altın teslimi için anlaşmalı oldukları Gülaylar kuyumculuğa gittim. Bir miktar Cumhuriyet altınını teslim ettim, bilgisayardaki program aracılığı ile hesap yaptılar ve bir adet cumhuriyet altınını 6,408 gr saydılar fakat daha sonradan baktım ki bir adet 22 ayar cumhuriyet altını 7.2 gr HAS, yani 24 ayar altın karşılığı 6.6gr'a denk geliyor.

İş bankasından verilen sözleşmede herhangi bir kesintiden bahsedilmemesine rağmen yaklaşık %3 kesinti yapılmış. Yaptığım hesaba göre bozdurup tekrar alsam daha az zararım olacaktı. Güvenerek altınları teslim ettim ama resmen tuzağa düştüm. Mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.

Cemal 505 Okunma

Cevaplar

  • Cemal21 Şubat 2013

    Telefonla ve Mail yoluyla dönüş yapıldı bir sonuç alamayacağımı biliyordum fakat, altın tesliminde böyle bir kesinti olduğunu iş bankası kendi sitesinden ve verdiği bilgilendirme formundan duyurmadığı için bu şikayeti yazdım. verdiğim gün işlem iptalini istememem benim hatam. fakat böyle bir kesinti olabileceğini bilgilendirme formuna yazmalılar. hatta yaklaşık kesinti oranları da (bilezik, takı vs. hariç) belirtilmelidir. Yatırımcı hesabını önceden yapabilmelidir.

  • İş Bankası Temsilcisi21 Şubat 2013

    Değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği; müşterimize konuyla ilgili incelemelerimiz sonucunda en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön