17 Nisan 2013

İş Bankası Boşuna Expertiz Parası Alıp Kredimi Onaylamadılar!

İş bankasından arsa tapulu ev almak için konut kredisi talebinde bulundum. Aslında daha önce diğer bankalardan arsa tapulu evlere kredi verilip verilmediğini sorgulamıştım zaten kendimde Yapı Kredi bankasında çalışmaktayım. Bildiğim arsa tapulu evlere hiçbir bankanın kredi vermediğidir. Ancak İş bankası Şile şubesi verdiklerini söyledi ve izin alarak işimden Şile'ye gidip başvurumu yaptım.

Arsa tapulu eve expertiz yolladılar ancak expertiz Ümraniye'nin göbeğinde değeri 120-130 bin TL olan 2+ 1 evin arsa tapulu olduğu için kredisini onaylamadı. Ee zaten arsa tapulu olduğu için onaylamayacaktınız neden başvurumu ve 600 liramı aldınız? Şimdi soruyorum size bilinçli yapılan bu iş yanıltmaktan başka nedir?

Hasan 220 Okunma

Cevaplar

  • Hasan 19 Nisan 2013

    burada zaten şikayetimiz; biz zaten arsa nitelikli evin arsa tapusunu gösterdik ve kat irtifakı olmadığını söyledik ki zaten ibraz ettiğimiz tapu fotokopisinde yazıyor. o zaman neden buraya ekspertiz yollanıyor? Burada arsa niteliğinde görünen yere kredinin çıkmayacağı bilgisi verilmeliydi. Bu tamamen şube hedefleri dahilinde kredi esnasında konut kredi başvurusu alınması, ekspertiz masrafı, kmh, kredikartı gibi ek ürünlerin satılması amacıyla yapılmış bir işlemdir. Şube personeli arsa tapusunu görerek bile bile bu işlemi başlatmıştır. yani zaten bizim size bunu söylememize rağmen siz neden arsa tapulu yerlere kredi vermediğinizi söylemediniz.bende bankacıyım ve bütün bankalara sormama rağmen buna cevap verdikleri için başvuru yapmadım ancak siz ısrarla verebiliyoruz dediğiniz için sizden başvuru yaptım.Yoksa neden ist dan kredi başvurusu için taa kalkıp şileye geleyim bence bu sizin bilgi verme eksikliğinizden kaynaklanıyor kredi başvurusunda bulunurken kredi kartıda almak zorundasınız yoksa krediniz onaylanmaz demeyi biliyosunuz ama.Dolayısıyla ben 600 TL mi geri istiyorum Kesinlikle art niyetli olduğunuzu düşünüyorum Akdi takdirde hakkımı aramak için avukatlarla görüşme yapacağım bilginiz olsun.

  • Hasan 19 Nisan 2013

    burada zaten şikayetimiz; biz zaten arsa nitelikli evin arsa tapusunu gösterdik ve kat irtifakı olmadığını söyledik ki zaten ibraz ettiğimiz tapu fotokopisinde yazıyor. o zaman neden buraya ekspertiz yollanıyor? Burada arsa niteliğinde görünen yere kredinin çıkmayacağı bilgisi verilmeliydi. Bu tamamen şube hedefleri dahilinde kredi esnasında konut kredi başvurusu alınması, ekspertiz masrafı, kmh, kredikartı gibi ek ürünlerin satılması amacıyla yapılmış bir işlemdir. Şube personeli arsa tapusunu görerek bile bile bu işlemi başlatmıştır.

  • İş Bankası Temsilcisi17 Nisan 2013

    Değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği; müşterimize konuyla ilgili incelemelerimiz sonucunda en kısa sürede bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Türkiye İş Bankası A.Ş. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön