İş Bankası Bireysel Müşteri Temsilcisi Üslubu.

Oğuzhan O. |

26 Eylül günü kredi müracaatı için İş Bankası Körfez Şubesi' ne uğradım. Numaramı alıp, önümde kaç kişi olduğunu kontrol etmek için etrafta numaralara baktım. Bireysel müşterilerle ilgilenen kısımda bir tabela göremedim. Sıra numarası olup olmadığını sormak için boşta görünen ve isminin bir zat-ı muhtereme müsait misiniz diyerek danışmak istedim. Kendisi tabelanın olduğunu söyleyince ama numara yanmıyor acaba sistem çalışmıyor mu anlamında tekrar soru yönelttiğimde "içeride birileri olduğu için olabilir mi" diye tuhaf bir cevap verdi. Bağlantıyı kuramadığım için içeridekinin numarasının yanıyor olması mantıklı olmaz mıydı diye sordum. Zat-ı muhteremin cevabı "ukalalığa gerek yok" şeklinde oldu. Hem kendi ukalalık yapacak hem de bunu müşteriye söyleyecek! Ben de tabi hemen yan bankaya geçerek işimi hallettim. Bu kişilere müşterilerle nasıl konuşulacağı öğretilmiyor mu?

Etiketler :

Şube Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 31 Ağustos
  15:41

  Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Türkiye İş Bankası A.Ş.
  Müşteri İlişkileri Birimi