İş Bankası Aynı Banka Çeklerinden Masraf Alıyor!

Güldane B. |

Bir müşteriden İş Bankası çeki aldım. Masraf kesilmemesi için çekin verildiği şubeden ödememi almaya gittiğimde Banka aynı şube çekinden masraf aldı! Bankacılık tarihinde bir ilk. Biz de İş Bankalıyız bize yakışır mı dediler, yakıştırdılar. Aynı banka çekinden masraf da almaya başladılar.

Şikayet ettiğimde; Biz de İş Bankalıyız bize yakışır dediler ve aşağıdaki cevabı yazdılar:

Halihazırdaki uygulamamızda, aynı şube üzerine kaşeli 3. 000 TL ve üzeri tutarlı Bankamız çeklerinin tahsil işlemlerinde, çek başına 15 TL ücret ile bahse konu ücret üzerinden %5 oranında Banka ve Sigorta muameleleri Vergisi ayrıca tahsil edilmektedir.

Etiketler :

Diğer

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Güldane B.
  15 Eylül
  19:22

  İLGİLİ BANKA KONUYU DUYARLI BİR BİÇİMDE ELE ALDIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM BANKACILIK TARİHİNDE İLK DEFA ALINAN MASRAFI SAVUNMUŞ, ilgili masrafına kanunlar nezdinde hakları olduğunu yazan bir mail atmaları bir çözüm üretmemiş yukarıdaki beyan doğru değildir.

  İş Bankası Aynı şube çek tahsilinden 15TL masraf alıyor dikkat!

  Biz de İş Bankalıyız bize yakışır mı diyorlar ya? Evet yakışmadı.

 • 11 Eylül
  17:04

  Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı incelendi ve konuyla ilgili olarak müşterimizin Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden açıklamalarımız iletildi. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Türkiye İş Bankası A.Ş.
  Müşteri İlişkileri Birimi