İş Bankası Aidatı İade Etmiyor.

Parlayan Y. |

İş Bankası kart aidatını aidatını uygun görmediği için iptal edemiyormuş. Defalarca şikayetimi iletmeme rağmen aynı cevap ile dönmekte. Sözleşmede yer almaktaymış. Bizlere daha iyi hizmet verebilmesi için gerekliymiş. Benden parada almasın, bana hizmette vermesin. Yansıyan ücretin iadesini istiyorum, aksi taktirde tüketici hakem heyetine başvuracağım. Mevduatımız yok gelirimiz az diye bizden alıyor. Bizde zaten yok, olandan ise almıyorlar.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Kredi Kartı Yıllık Aidat

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Parlayan Y.
  02 Nisan
  22:49

  Bugünlerde kredi kart kullanıcılarına gelen hesap ekstrelerinde “yıllık üyelik ücreti”, “kredi kart aidatı”, “hesap işletim ücreti” vb. isimler altında muhtelif miktarlarda para talep edilmektedir.
  Her ne kadar kredi kart kullanıcısı veya banka hesabı sahibi ile banka arasında imzalanmış sözleşmelerde bu ücretin istenebileceğine dair düzenleme mevcut ise de 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince talep edilen bu ücretlerin alınmaması gerektiği görüşündeyiz. Bu konuda tüketici lehine birçok mahkeme kararıda mevcuttur.

 • 02 Nisan
  16:02

  Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli müşterimizin sitenizde yer alan Bankamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine Bankamız sisteminde kayıtlı iletişim kanalları üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri ,istek ve şikayetlerinizi Bankamız kurumsal internet sitesinde yer alan ‘Bize Ulaşın’ linkinden ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefondan Çağrı Merkezimize iletebilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Türkiye İş Bankası A.Ş.
  Müşteri İlişkileri Birimi