06 Eylül 2019
#12543716

İPhone'un Çözümü Olmayan Yazılım Sorunu

İPhone 7 cihazımda bir anda ses ve mikrofon ayarları bozuldu. Arama yapıldığında ne ses alınıyor ne ses gidiyor, ses kaydı yapılamıyor, video çekerken asla ses gelmiyor. Yetkili servise götürdüğümde cihaz sıfırlandı fakat sorun giderilemedi. Yetkili servistekiler yazılımsal sorun olduğunu söylediler, bunun yapılamayacağını, garantim olsaydı yeni telefon verileceğini ama garanti süresi dolduğu için 3300 TL isteyip yeni telefon vereceklerini söylediler. Garanti sürem dolalı daha 3 ay olmuştu, telefonumun tek sıkıntısı bu ses, onun dışında sapasağlam telefonumu yenilemek zorunda bırakılıyorum.


Yazılımsal sorun iPhone’un işletim sistemiyle alakalı. İPhone sorunu bu, tüketici hatası olmamasına rağmen sorun bana pahalı bir şekilde mal ediliyor. Koskoca iPhone markasının kendi yazılım sorunlarını çözememesi gerçekten komik ve prestij sarsıcı. Kaç yıldır iPhone kullanıcısıydım memnundum, sorunum olduğunda hemen ve bir şekilde hallediliyordu.


Son olan sorun beni bu marka adına büyük hayal kırıklığına uğrattı. Bir dahaki sefere tercih etmeyi kesinlikle düşünmüyorum, yazılımsal minik sorun yüzünden sağlam telefonu çöpe atmak zorunda bırakıldığım için.

Şeyda Şeyda 2.391 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları