25 Ağustos 2019
#12479406

İPhone'in Onaramadığı Cihaz

İPhone 6 cihazımda ses açma tuşu açık olduğu halde sessiz moddaymış gibi çalışıyor. Art Arda sürekli sesi açık, sesi kapalı uyarılarını verdikten bir süre sonra tamamen sessize alıyor kendini. 09.07.2019 tarihinde ilk defa Bursa Genpa teknik servisine onarım için teslim edildi. Ekran değişimi, ses tuşunun temizliği vb. birtakım işlemler yapıldıktan sonra Apple onarım merkezi geri gönderdi. Aynı sorun 02.08.2019 tarihinde tekrarladı ve Apple onarım merkezi yazılım güncelleme fabrika ayarlarını yükleme vb. işlemleri yapıp sorun yok diye geri gönderdi ama cihazı aldıktan 1.5 saat sonra aynı sorun tekrarlamaya başladı.


Cihaz 3. kez 19.08.2019 tarihinde tekrar Genpa servisine teslim edildi. Yine Apple sorun bulamadığı yazılım güncelleme vs. işlemleri tekrar yaparak geri gönderdi. Cihazı teslim almaya gittim henüz Genpa serviste gerekli kurulumları yaparken aynı sorun tekrar başladı. Müşteri hizmetlerinde görüşülen kıdemli iPhone yetkilileri onaramadıkları cihazın yerine yeni cihaz talebime bu konu onarım merkezinin karar vereceği bir konu ama ben sorunu çözmeden size göndermeyeceğim dedikleri telefonu sürekli bozuk olarak geri gönderiyor ve telefonun garanti süresi 26.08.2019'da doluyor.


Böyle büyük bir firmadan bu kadar büyük bir sorumsuzluk yaşamanın şaşkınlığı içerisindeyim. Koskoca Apple nasıl aynı sorunu 3 defada çözemez, çözemediği problemli telefonlarını yapamıyoruz diyerek ne de yeni cihaz ile değiştirmeye yanaşmaz ilginç!

Sevil Sevil 4.151 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları