sta-1-hoverYetersiz Çözüm

İPhone'in Malının Arkasında Durmaması!

Ali Ali05 Temmuz 2019 15:40

Bundan altı buçuk ay önce 18.12.2018 'de 6S telefonumun pili 2.5 sene kullanımdan sonra pil sağlığı %80' e düştü. Bende daha önce bu pil konusunda Apple' in sabıkası olduğu için kampanya yaptı. Apple in bir servisine başvurup pili değiştirdim. Fakat pil sağlığı 6.5 ay içinde %88' e düştü. Garantisi 6 ay olan pil %96 dayken yani kullanalı 5.5 ay olmuşken servisi arayıp bu durumun normal olup olmadığını sordum bana normal dediler iyi dedim. Biray sonra %88 olunca tekrar aradım yine normal dedi servis fakat 15 gün garantiden geçti ilk aradığımda normal dediği için bekledim ama baktım takır takır iniyor pil sağlığı

Sonrasında baktım servis bu işi yapmayacak Apple müşteri hizmetlerini aradım, ismi bende saklı olan bir bey ile konuştum. Telefonu geceleri bile kapattığımı parlaklık ayarı vs... Ayarları düşürdüğümü devamlı elimde olmadığı gibi konuları anlattıktan sonra test falan uyguladı bunun normal olmadığını pil sağlığının %90 'ların üstünde olması gerektiğini söyledi pili aldığım servise yönlendirdi. Tabi servise gittiğimde değiştirmemek için test uyguladık yurt dışını aradık falan filan deyip sonuçta normal dediler. Daha öncesinde konuştuğum müşteri hizmetlerindeki bey bir sorun olursa servisten burayı arayın dedi aradım durumu anlattım karşıdaki bey hiç daha öncesinde konuşulmamış gibi her şey normal deyip bana teknik bilgi anlatıp bataryayla ilgili en sonunda batarya yüzdesi zamanla yukarı çıkar dedi, servisteki beyefendi bile güldü sonra sinirlendim kapat dedim sen telefonu kapattım.

Tekrardan müşteri hizmetlerini arayıp yine ismi bende saklı olan bir bayan ile görüştüm oda ben daha üst bir yetkiliyim bu batarya konusuyla bizzat ben ilgileneceğim mail adresinize bir mail atacağım oradan iletişime geçeceğiz konunun takipçisi olacağım dedi şu an 2 gündür maillere cevap vermiyor.

Kısacası Apple müşteri hizmetleri arayan müşterilerin gazını alıp bir daha ilgilenmiyor. Böyle parça falan değiştirip sorunu olanlar Apple 'dan bir şey beklemesin.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Ali 11 Eylül 2019 17:33

Ve pil öldü Yan sanayi bir pil aldım tamamen cebinizdeki parayı hedefleyen bir firma değiştirdiğim pil 1 yıl bile olmadan 9 ay içinde çöp oldu

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler