05 Ekim
#12725012

İPhone'de 7 Şebeke Sorunu

2018 yılında Apple iPhone 7 model telefon aldım. İlk yılda telefonumda herhangi bir sorun olmamasına karşın 2019 yılında telefonda şebeke problemi yaşamaya başladım. İlk başlarda şebeke sorununun operatör kaynaklı olduğunu düşündüğüm için pek kafaya takmadım ancak sonrasında farklı telefon ve hatlarda yapmış olduğum testler sonucu hatanın telefon kaynaklı olduğunu tespit ettim.


Garanti kapsamındaki telefonumu Akasya- Apple Store mağazasına onarım için götürdüm. İlk götürdüğümde müşteri yetkilisi "böyle bir şikayet ile ilk defa gelindiğini, format atıp yeniden gözlemleme yapmamız gerektiğini" söyleyerek geri gönderdi. 1 Hafta süreyle yaptığım gözlem sonrası aynı hata devam ettiği için 2. Kez telefonu Akasya- Apple Store mağazasına götürdüm. Bu kez müşteri yetkilisi telefonu incelemek üzere almaları gerektiğini söyledi. 1 hafta süreyle telefonum incelemede kaldı ve geri aldığımda ekranın değiştiğini söyleyerek telefonumu geri verdiler.


Herhalde sorunum çözülmüştür dedim ve telefonumu kullanmaya başladım ancak şebeke problemimin devam ettiğini, sorunumun çözülmediğini gördüm tekrardan.
Dün 3. Kez telefonumu Akasya- Apple Store mağazasına götürdüm. Aynı şekilde telefonumu alıp teknik servise yönlendirdiler. Önceki onarımda neden ekranın değiştiğini sorduğumda ise "başka bir hata bulunmuştur o nedenle ekran değişmiştir" denildi.


Sayın Apple yetkilileri, ekranla ilgili hiçbir şikayet veya problemim olmamasına rağmen ekranı değiştirerek telefonda başkaca hatalarla karşılaşmama sebep oldunuz. Ekran değişiminden sonra telefon kendiliğinden kapanmaya başladı. Şarj problemi yaşamaya başladım. Şebeke sorunum halen devam etmekte. Göstermelik olarak yaptığınız onarımlar kullanıcı olarak maalesef bizleri üzmektedir. Sorunu tespit edememek sizin hatanızdır, aynı şekilde tespit ettiğiniz sorunu çözememek de sizin hatanızdır. Çözemediğiniz sorundan dolayı cihaz değişimi talep ediyorum. Aksi halde haklarımı tüketici hakem heyetinde arayacağım.

Zafer Zafer 1.883 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları