30 Ağustos 2019
#12509282

iPhone'da Garantim İptal Edildi

Temmuz 2018 de Vodafone’den iPhone 7 Plus telefon (2 yıl garanti + 1 yıl kasko) aldım. Aldığım telefonda ilk haftadan sorunlar peşi sıra seyretmeye başladı. İlk olarak telefonu aldığım Vodafone bayisine gittim ve durumu anlattım. Bayi telefonu garantiye götürmem gerektiğini, kendilerinin ilgilenemeyeceğini söyledi. Şehir dışına çıkmam gerektiğinden Apple destek’ten arama planlaması yaptım. Ancak 1 ay sonra arama işlemi gerçekleştirebildik.


Uzak kontrol sağlanıp test yapıldı ve bir şey yok dendi ama sorunlar artarak devam etti. Aramadan birkaç hafta sonra servise gönderdim, yazılım desteği sağlandı dediler ama sorunlar artarak devam etti. Bir iki hafta sonra tekrar servise gönderdim ancak yine aynı şey söylenip geri gönderildim. Servise gitmekten yorulan ve yeni aldığı telefondan memnun olmayan ben, destek ekibine göstermek için deliller topladım. Topladığım delilleri göstermek için tekrar Akasya’daki servise gittim. Yine aynı işlemleri tekrarladılar ve yetkili kişi beyefendi kötü muamele gösterdi. Davranışı kötü ve bilgisi yetersiz olan yetkili kişi telefonumla ilgilenmeyip beni geri gönderdi. Bunun üzerine Apple şikayette bulundum ve beni tekrar Akasya Apple çağırdılar. Gittiğimde telefonuma her zamanki testler yapıldı ve ezberlenmiş sözler söylendi.


Telefonum 1 haftalığına incelemek için gönderildi. İncelemeden gelen telefona yazılım desteği sağlandığı söylendi ancak sağlanmamıştı. Ben yazılımcıyım ve bunu da geçtim kaç kez yazılım desteği verdiler aralarındaki farkı anlayabilecek kadar profesyonelliğe eriştim. Ben ne yaptıysa Apple ayıplı mal ürettiğini kabul etmedi. Şimdi de lisansımı iptal ettiğini öğrendim. Yılmadan destek için başvuru ekranını açtım ve bir de ne göreyim 1 yıllık garantisi olması gereken telefonumun garantisi bitmiş. Bunu hiçbirinizin yaşamasını istemem ama Apple yaptığı gerçekten ayıp bir olay. Hem ayıplı mal ürettiğini kabul etmiyor, hem destekteki yetkili kişiler karşısındakine kötü muamele yapıyor, hem destekteki yetkili kişiler karşısındakini kandırmaya çalışıyor hem de uğraşmamak için garanti iptali gerçekleştiriyor.

Sinem Sinem 2.433 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler