Toplam çözüm sayısı
..
iPhone ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

iPhone Yetkisin Müdahale İddiası

6.343görüntüleme
Moris
Moris 06 Ocak 16:33

01.01.2020 tarihli, 3VD202000***076 numaralı fatura ile Media Markt ®' tan satın almış olduğum iPhone 11 Pro max 256 GB telefonum, 24.10.2020 tarihinde Apple ® Zorlu Center tarafından hoparlör değişimi gerçekleştirildikten sonra, 20.22.2020 tarihinde masaya az miktarda su dökülmesinin ardından tekrardan servise götürülmüştür. Troy Mavi ® Bahçe servisine verilen telefon, Apple onarım merkezine gönderilmiştir. Apple onarım merkezinde önce telefon ''sahte cihaz'' olarak tespit edilmiştir, sonrasında cihazda yetkisiz müdahale olduğu kararı alınmıştır ve tamir dahi etmeden tarafıma gönderilmiştir. İzmir'de ikamet eden biri olarak, hoparlör sorunu için bile Apple mağazasına, 600 km uzağa gidip en yetkili gördüğüm yerde işlem gerçekleştirmeme rağmen, ilk servisten ikinci servis ihtiyacına kadar geçen 1 aylık kısa sürede telefonu yetkisiz bir yere götürüp açtırmış olduğum iddiası mantıksız bir şekilde önüme sunulmaktadır.

 IP68 derecesinde su geçirmezlik belgesi olan bu telefonun üstüne sıçrayan az bir içme suyu ile kullanılmaz hale gelmesi mantık dışıdır. Reklamlarında da çokça suya dayanıklılığı vurgulanan bu cihazın bu hale gelmiş olmasından dolayı yaşadığım mağduriyetin giderilmesini talep etmekteyim. Ayrıca konunun saptırılması ve sahte cihaz ithamlarının da neye dayalı olduğunu, ya da yetkisiz müdahale edilen parçanın ne olduğunu dahi paylaşmamaktadırlar. Sizi temin ederim cihazım ilk günkü durumundadır ve fiziksel herhangi bir hasarı yoktur. Apple Zorlu Center İstanbul ® ve Apple Troy Mavi Bahçe mağazalarından başka bir yere götürülmemiştir. Konuyu bilgilerinize sunarım.  

2 Yorum

Emirhan
Emirhan3 hafta önce
 

Aynı durumu bende yaşıyorum çözüldü mü?

Moris
Moris3 hafta önce
 

Hayır maalesef dava açmak durumunda kaldım henüz arabuluculuk aşamasında ancak Apple in avukatı marka itibarini belli ki hiç dusunmuyor. Ben telefonumu Zorlu Apple storeda tamir ettirmiştim o yüzden bir şey söyleyemiyor ancak avukatıma “yetkili servislerimizde yapılan işlemler garanti altında değildir” gibi bir şey söylemiş. Yani Apple yetkili satıcıları da yetkili değilmiş nasıl bir ticaret nasıl bir nasıl kaçarsak kardır mantığı bu anlayamadım. Apple tarafından yetkilendirilen servis yetkisizdir demek gibi bir şey. Komik.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler