19 Kasım
Yorum Yap
#11166112

İPhone Yetkili Servisi Telefonumun Parçasını Aldı!

Uzun yıllardır. İPhone kullanıyorum. Bugüne kadar pek servis ihtiyacım olmadı. En son aldığım özel seri kırmızı iPhone 7 + de soket problemi yaşamaya başladım. Kulaklıklar sesi kesmiyordu. Telefonu Turkcell 'den almıştım ve henüz garanti süresindeydi. Ankara'daki Lydia yetkili servise götürdüm. Telefonu Apple servis merkeze gönderdiklerini söylediler. İlk gelen bilgi telefonuma yetkisiz müdahale olduğu için yapamayacakları oldu ve telefonu geri verdiler. Ben de telefonla merkezi arayıp böyle bir şey olamayacağını, henüz garanti kapsamında olan bir telefonu niye yetkisiz birine açtıracağımı, bırakın yetkisiz birine açtırtmayı telefonumu kullanmak için bile kimseye vermediğimi söyledim. Beni bir üst yetkiliyle görüştürdüler. C** Bey. Ona da durumu anlattım, bana telefonumun değişimi için müracaat edeceğini söyledi. Ben de telefonumun özel seri olduğunu, aynısı olmazsa değişim istemediğimi, tamir etmelerinin yeterli olduğunu, basit bir soket problemi başkalarının da yaşamış olduğunu nette okuduğumu söyledim. Bana ABD'nin her müdahale yetkisini her servise vermediğini, 1-2 gün beklememi söyledi. 1 hafta bekledim, ses yok, geri aradım. Bu sefer telefona çıkan kişi telefonuma yalnız yetkisiz müdahale var demedi bir de yabancı parça varmış içinde dedi. (Bu arada telefon bende ikinci bir inceleme olmadan fikir değiştirdiler). Turkcell'de orijinal kutusunu birlikte açtığımız ve ilk defa servise giden bir telefonda bu nasıl oluru kimse açıklayamıyor. Benim tahminim ve tek mantıklı açıklama "yetkili servis"deki birinin bu parça neyse değiştirmiş olacağı zira dedim ya özel seri bir telefon benimki.
Şimdi her türlü mağdurum.
-Garantisi olan bir telefona 500 TL tamir ücreti (onu da ecs yetkili servisi söyledi, Lydia onu bile önermedi) ödemem gerekiyormuş.
- Telefonumu tamir ettirsem bile içinde orijinal olmayan bir parça var. Bu hem değerini hem ömrünü etkileyecek bir unsur.
Şikayetçiyim.ABD'ye de yazmaya başladım.

Oya 651 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler