iPhone Yetkili Servis Ücretleri Fahiş Fiyat Farkı

Hasan Hasan19 Eylül 20:58

Apple Macbook Air cihazım ile ilgili pil değişimi gerekti. Apple support web sitesinde belirtilen fiyat değişim ücretleri açıkça sitede belirtilmişken (599 TL), ülkenin başkenti Ankara'da, Apple Store olmamasından dolayı yine Apple'ın web sitesinde belirtilen yetkili servislerden  Gülgeçler firmasına Apple destek uygulamasından randevu oluşturdum. Her şeyi Apple web sitesinden yapıyorum bu arada... 

Ancak randevu saatinde yetkili servise ulaştığımda bu onarımın 950,00 TL'ye yapılacağını belirtiler, servis sağlayıcılar arasında fiyat farkı olabilirmiş. O Akasya ve Zorlu Apple  syore için geçerliymiş, Apple ile telefon ile görüştüm, başka yetkili servislerin numaraları ve ayrıca bu ücret tarifesini içeren mailler aldım. Yetkili servisleri aradım,  ProMC firması 1150,00 TL fiyat verdi. Bireysel firması hala fiyat bekliyorum açıkçası o firmadan da umudum yok, web sitesinde açıkça belirtilen fiyat varken, yetkili servislerin 2 katı fiyatlara bu işlemleri yapması fırsatçılıktır.

 Sitede yazılan ufacık servis sağlayıcılar arasında fiyat farkı gösterir ibaresinin altına sığınarak müşterilere fahiş fiyat farkını ödemek zorunda bırakmaya zemin hazırlamaktır. Bu serbest piyasa koşulu olamaz İstanbul'da bu fiyat Ankara'da 2 katı olamaz. 

Bu fiyat farkına Ankara'dan İstanbul'a gidilir ancak pandemi varken o kadar kolay değil belkide pandemi fırsata çevirmeye çalışmak mı? Apple bu konuda açıklama yapmalı. Apple müşteri hizmetleri yardımcı olmak yerine bu durumu normalleştirmeye çalışması da pes diyorum.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler