sta-1-hoverYetersiz Çözüm

İPhone X Yasal İMEİ Kayıt Problemi!

Cenk Cenk1 yıl önce

iPhone X sahibiyim. Kıbrıs'ta iken tatilde iken telefonun kenarına ve altına masa üzerinde iken bir bardaktan az su değdi, dökülmedi değdi. Telefonun altına sızdı ve üstüne biraz geldi. Telefon Nisan ayında alındı ve tertemiz bir telefon. Telefon saçmaladı ve bir süre sonra tamamen ekran gitti. Oradaki yetkili Apple servise götürdüm ama bırakmanız lazım dedikleri için (bu arada ekranımı da çizdiler official Apple serviste-güney Kıbrıs'taki bayileri) bırakmadım. Döner dönmez Akasya- Acıbadem İstanbul Apple Store'a 17.8.2018 akşam saatleri gittim. Orada inanılmaz bir davranış rezillikleri ile karşılaştım. Sıvı teması dendi ve telefon için benden 3699 TL istendi. Bende IP67 ne demek dedim? Oradaki yetkili (adı bende ve mağaza müdürüne zaten bildirdim) ben sadece Apple sitesinde yazanlara bakarım dedi. IP67 standarttır ben ne olduğunu biliyorum ama siz açılımı anlatır mısınız dedim anlatamadı.

Sonra tartışmayı uzatmamak için tamam dedim. Kredi kartımı verdim. Tam o sırada eşimden SMS geldi ve oğlum 40 derece ateş ile hastaneye kaldırmışlar. Doğal olarak acele edelim lütfen dedikçe oradaki yetkili "ben size telefonu vermek istemiyorum"diyerek araya en az 2-3 kişi aldı ki oğlumun durumunu en az 2 kere anlattım. Ama dinlemedi ve beni en az 2 saat oyaladı. Aldım telefonu tabii. Bugün 28.8.2018 ve BTK'da 2 kere yasal uyarı geldi. Telefonun IMEI kaydının olmadığını ve görüşmelere 120 gün içinde kapatılacağına dair. 2 kere aradım Apple Türkiye'yi, sıra ile kaydediliyor 18 Ekim'e kadar hallolur merak etmeyin siz dedi. Sanki 3 TL'lik ürün satıyorlar. Ya ben rahatsızım. Yasal kaydı olmayan telefon kullanmak istemiyorum. İstesem yurt dışından alırdım telefonu daha da ucuza gelirdi. Maalesef Apple hem müşteri ilişkilerinde hem de telefon konusunda sınıfta kaldı bence. (IP67 inceleyin lütfen benim ne kadar su değdiğine dair en az 4 şahidim var) Suya dayanıklı deniyor hem de en ufak sıvı temasında telefon garanti dışı kalıyor. Bu arada IP67'deki 6 toz geçirmezlik, 7 ise 1 metre su altında 30 dakika kalabilir demek. Bunu eğip büküyorlar. Yok zaman içinde bu özellik devre dışı kalabilirmiş yok su geçirmez değilmiş. IP67 çok net.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Cenk 1 yıl önce

Unuttum. Iphonex'in garantisi maalesef 2020 nisan'da bitiyor. 600Gün gibi bir süresi var. Kendi prensiplerim gereği telefonun garantisi bitmeden ne satarım ne de değiştiririm. Tabii bir sorun olmadıkça. Bu telefonu alma sebebim ise daha çok içindeki bilgilerimin paradan daha değerli olması idi. Şimdi hepsini Android'de aktardım. Allah izin verirse, Apple böyle davranmaya devam ederse, bu benim ve ailemin (eşimin, oğlumun, anne babam ve kardeşimin ve kuzenleirmin - hepsine ben telefon aldırırım) son Apple marka telefonu olacak. Açıkçası ben Apple konusunda ciddi hayal kırıklığına uğradım. Hem telefonu olarak hem de çalışanları olarak. Bu kadar para verdikten sonra? İnsan biraz daha güler yüz, biraz daha bir iki gönül alıcı hareket bekliyor. Ama tam tersi. 40derece ateş ile oğlum hastaneye kaldırıldı dedikçe, daha geç bırakmak? Nasıl bir insanlıktır? Nasıl bir mantıktır? Hala aklım almıyor. (doktor raporları ve alınan reçeteler duruyor, bu arada gerekirse kullanmak üzere resimler var ama yüklemeyeceğim çünkü Apple'a göre su değmemesi lazımış telefona?

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler