29 Kasım 2019
#13078211

iPhone X Sorunları

iPhone X telefonumu aldığım günden beri sorun yaşıyorum. Telefonun fazla ısınma, şarjının çabuk bitmesi, uygulamalardan atma, bilgisayara bağlandığında bilgisayarı tanımama Face ID 'de donma, tuş kilidini açarken donma gibi daha sayamadığım bir sürü sorunu var. Aldığımdan beri bu sorunlarla uğraşıyorum. Sürekli Apple destek ile görüşüyorum anlıyorum haklısınız cevaplarından başka bir şey alamıyorum. Sorunumun giderilmesi için Zorlu Center Apple Store'a gittim. Telefona test yaptılar testin hiçbir yazılı çıktısı verilmedi. Sözlü olarak bilgilendirildim. Yazılım ile ilgili sorun olduğunu tekrar yüklenmesi gerektiğini söylediler. Telefonu alalı 20 gün civarı olmuştu telefonun haklarım gereği değiştirilmesi gerektiğini söyledim.


Oradaki lakayıt görevli bana telefon işinin şans olduğunu, verilecek yeni telefonda da böyle sıkıntı yaşanabileceğini bu serininin hatalı olduğunu, sonuçta telefonun içinde olmadığını söyleyerek değişim yapılmayacağını söyledi. Dün akşam tekrar Apple destek ile görüştüm telefonda donanım hatası olduğunu söylediler ve teknik servise götürmem söylendi. Telefonun 10 iş günü serviste kalacağı söylendi. Sonuç olarak yine mağdur olan benim. Telefon test sonucuna göre dediğim hiçbir şey çıkmıyor. Sıcaklık ile ilgili yaptığım şikayet kayıtlarım yok. Yazılım silindiği için sıcaklık verileri testte çıkmıyor. Servise verdiğimde de yazılımı silinip tekrar geri gönderilecek.


Telefon fiyatlarının bu yüksek olduğunu bir ülkede bir sürü para verilip alınan telefondan böyle sorunlarla uğraşılması çok sinir bozucu ve zaman kaybı. Tarafıma en kısa sürede dönüş yapılmasını ve bu sorunlarımın acil şekilde giderilmesini aksi durumda yasal haklarımı kullanmak durumunda kalacağımı bildiriyorum.

Gamze Gamze 3.310 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları