21 Kasım 2019
#13014325

iPhone X Şikayeti

Yaklaşık 1,5 yıl önce aldığım iPhone X markalı cep telefonunu Face ID ve ekran üst köşelerini tepki vermemesi şikayeti ile Ankara Ankamall Gürgençler Apple yetkili servisine bıraktım. Telefonumu 12.11.2019 tarihinden itibaren kayıt altına alarak inceleme yapılacağı söylendi ve bugün 20.11.2019 tarihinde aldığım bir mesajla telefonumun hazır olduğu bilgisi geldi.


Servise telefonumu almaya gittiğimde, sıvı teması olduğundan dolayı garanti kapsamında yapılamayacağı bilgisi verildi ve telefonum iade edildi. Şimdi soruyorum. Bugün yaklaşık 10.000 TL ödeyerek alabileceğiniz ve özellikle reklam filmlerinde suya dayanıklı veya su geçirmez özelliği ön plana çıkarılarak satılan bir cihaz nasıl olur da sıvı teması sonucu garanti dışı kalır.


Bu konu ile ilgili Apple yetkileri ile yaptığım görüşmede yine sıvı temasının garanti kapsamı dışında olduğu yönündeydi. Ayrıca aramaları kayıt altında olduğunu söyleyen firma yetkilileri benimde kayıt ettiğimi söylemem sonucu görüşmeyi sonlandırdı. İşte size bir haksızlık davası. Satarken suya toza dayanıklı ama kullanırken ve servis aşamasında dayanıklı değil. Trajikomik canım Türkiyem daha ne kadar kandırılacağız.

Harun Harun 2.623 Okunma 1
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları