iPhone X Cihazımı Hurdaya Çıkardı

Sevgi Sevgi21 Temmuz 16:20

40 cm yükseklikten düştüğü için ekran görüntüsü giden ancak sesli komutla kullanmaya devam ettiğim ekranında herhangi bir çizik veya kırık olmayan iPhone X telefonumu Akasya Apple'a götürdüm. Çalışan i*** isimli kisi gerekli incelemeyi yaparak ekran değişimi bilgisi ve 2009 TL fiyat verdi. Ekranın arkasındaki özel yaptırılmış koruyucu kaplamayı da bir problem olup olmadığına bakması gerektiğini söyleyerek kendi elleriyle söktü (kamera kayıtlarından uğraştığı sure de görülebilir).  Telefonu teslim edip çıktık. Birkaç saat sonra telefonu teslim alıp ödemeyi yaptıktan sonra ekranın sol üst köşesinin ciddi şekilde kasaya oturmadığını fark edip mağazadan çıkmadan problemi personel i***'e ilettik. Bu kasa zaten yamuktu savunması yaptı, bunu belirtmediniz dediğimde kendisi telefonu teslim ederken durumu katakulliye getirdiğimizi söyleyecek kadar ileriye gitti. Sonrasında bu durumun tamir sonrası nadiren ortaya çıkan bir durum olduğu savunmasını yaptı. Kendi ekranımızın genleşerek kasanın seklini aldığını o yüzden fark edilmediğini söyledi. Tamam öyleyse eski ekranımızı takin dediğimizde kasa ve cam arasında yine açıklık olacağını ve telefonu getirdiğimiz haline dönüştüremeyeceklerini söyledi. 

Telefondan sökülen ekranın fotoğrafını çekmek istedik izin verilmedi. Kameraların bastan sona her ani kaydettiğini ve iğne deliğini bile net çektiğini söyledi, ben de ekranımda teslim ederken böyle bir problem olmadığı konusunda çok netim. Kameralardan incelenip mağduriyetimin giderilmesini bekliyorum. Ayrıca taktıkları ekran donuyor ve komutları gerçekleştirmiyor. Bana 5800TL %20 indirim karşılığı telefonumu yenileyebileceklerini söylediler. Sadece ekran görüntüsü gitmiş çalışmakta olan bir telefonu hurdaya çıkartıp tüm maliyeti kimse bana yükleyemez. Ben ürünümden ve kendimden eminim, gerekli inceleme yapılsın. Defalarca Apple'a ürün teslim ettim, zamanında hafif eğri kasa ekranı da değiştirttim. 

Mutlaka sunu söylüyor çalışanlar kasa eğri ekran oturmayabilir, kabul ediyor musunuz. Kabul ederseniz tamir ediyorlar. Personel i*** telefonla elinde dakikalarca uğraşmış ve kurcalamış olmasına, korumasını elleriyle sökmüş olmasına rağmen bu tarz bir cümle kurmadı, uyarı yapmadı.Bilgi vermemenin kendi hatası olduğunu da kabul ediyor. Tamir öncesi kolaylıkla satılabilecek telefonumu hurdaya çıkardılar. Mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 1Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Levent 23 Temmuz 11:45  

    Tüketici Hakem Heyetine basşvurun iPhone böyle şeyleri kabul etmez onlar sizi katakulliye getirmişler

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler