iPhone  Üretim Kaynaklı Ayıplı Mal Satışı!

Cuneyt Cuneyt21 Şubat 23:27

13 ekim 2018 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan iPhone 8 Plus 64 GB yeni bir telefon aldım telefon üretim kaynaklı ayıplı mal çıktı, video ve resim uygulamalarında telefon kendine reset çekiyor kapanıyor. 

Telefonun yenisi ile değişmesi için Vatan Bilgisayar'a 2 defa götürdüm 2 defa, her seferinde sistem güncellemesi yapıldı sorun giderildi raporları ile telefonu bana geri verdiler. Bende hukuki yönden tüketici hakem heyeti ne başvurdum, bilirkişi ve incelemelerden sonra süreç çok uzundu, çok zaman geçti, ve sonuç haklı bulundum ve telefonun üretim kaynaklı ayıplı mal olduğu kanaatine varıldı telefonun değiştirilmesine karar verildi bunun üzerine Vatan Bilgisayar Tüketici Hakem Heyetine itiraz davası açtı mahkeme, tekrar telefonu bilirkişiye gönderdi ve son kesin karar davanın yargılamayı uzatmak amaçlı olduğu arızanın üretim kaynaklı ayıplı mal olduğu kararını veren hakim davanın reddine karar verdi Vatan Bilgisayar telefonu gene değiştirmedi. Bekledi bekledi, hukuksal hakkımı kullanarak icra yoluna başvurdum.

 Vatan Bilgisayar bunun üzerine icra dairesine tarafıma verilmek üzere 2. El açılmış kutu telefon teslim etmek istedi, icra dairesi telefonun açık kutu olduğundan ötürü teslim almadı Vatan Bilgisayar yetkilisi icra dairesine 24. Şubat 2020 saat 4:00 de telefonu tekrar getirerek teslim edecekler inşallah telefon kapalı kutu gelir, telefon yine açık kutu ile tarafıma teslim edilmek istenecek olursa ürünü almayacağım telefonun arızalı olup olmadığını yine aynı sorunlarla karşı karşıya geleceğimi nereden bilebilirim.

 bu nasıl bir zihniyettir ne olursa olsun hukuksal olarak bütün haklarımı kullanarak gerekir işlemleri yapacağım ben devletime güveniyorum bu süreç 13 ekim 2018' de başladı yıllardan 21.02.2020 mağduriyetimin bir an önce giderilmesini talep etmekteyim.

Bu durum ile ilgili defalarca vatan bilgisayara telefon ile durumumu anlatmaya çalıştım biz bilgi veremeyiz biz yetkili değiliz hiç ilgilenen ve muhatap kimseleri bulamadım. Bu durum satılan malın arkasında durulmadığını göstermektedir. İsmim c** k***  Bolu/// telefonu aldığım yer Bolu Vatan Bilgisayar.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler