iPhone Telefonda Pil Sıkıntısı

Adem Adem04 Temmuz 12:56

2018 yılında bir iPhone 6s aldım. Yaklaşık bir yıl sonra pilinde sıkıntı oldu. Pil sağlığı %74 gösteriyordu. Gönderdim ve gönderdiğimde hala garantisi devam ettiğinden dolayı sıfır telefon istedim. Buna rağmen pili değiştirilerek gönderildi. Aradan yaklaşık 7-08 ay geçtikten sonra tekrar telefonda sıkıntılar olmaya başladı. Telefon donuyor. Yüzde 12-13 şarj gösterirken kapanıyor akşam şarj ettiğiniz telefon sabah kalktığınızda hiç Uğraşmamanıza rağmen %12 şarj gösteriyor. 

hala garantisi devam ederken iPhone'u tekrar aradım. Telefonunuza güncelleme gönderdik biraz daha kullanın yine aynı sıkıntı olursa bize dönüş yapın dendi. O zaman da söyledim bu telefonun garanti süresi bitmek üzere bu tarz sıkıntılar var. Telefon elimde patlayacak diye. Yine aynı sıkıntılar devam edince tekrar aradım ama garanti süresi o zamana kadar bir günlük geçmişte. Bakın ben size sürekli arayıp garanti süresi bitmek üzere dememe rağmen hala bir gelişme yok dedim. Servise gönderin dediler.

Servis bana garanti süresi geçtiğinden dolayı 2065 TL para talep etti. Telefonun tüm cihazları değiştirilmesi gerekiyormuş. Bunun içinde sıfır telefon fiyatıymış bu tekrar iPhone'u aradığımda iPhone'daki görevli personelin bana söylediği cümleyi aynen aktarıyorum akşam %100 şarj olmuş bir telefonun aynı gün herhangi bir şekilde konuşma yapmamanıza rağmen Telefonun şarjının bitmesi normalmiş yani gün içerisinde telefonunuzu şarj ediyorsunuz herhangi bir şekilde telefonla uğraşmıyorsunuz ve telefonun şarjının bitmesi normalmiş iPhone'un söylediği cümle bu oldu kesinlikle ürünün arkasında durmuyorlar sürekli bizi arayın ilgileneceğiz bizi arayın ilgileneceğiz diye diye telefonun sıkıntısı da çözülmedi bir de üstüne teknik servisten daha yeni aldım 60 TL fiyatı olan kırılmaz cam filmi de sökülmüş iPhone'daki kişi bana telefon geldiği zaman geri yükleme butonunu seçin eski yazılımında sıkıntılı olduğunu düşünüyoruz dedi.

Madem sıkıntı olduğunu düşünüyorsunuz neden piyasaya böyle bir telefon sürüyorsunuz insanları mağdur ediyorsunuz yazılımında sıkıntı olduğunu bile bile telefonun sıfırını göndermedi hala da herhangi bir gelişme yok. Biz iPhone'u diğer markalara göre fazla para verip servisi iyi diye aldık ancak bizi oyalayarak garanti süresi geçildi ve mağdur edildim. Bir sıkıntısı olduğu zaman sizi oyalamaktan başka bir şey yapılmıyor.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler