iPhone Telefon Kenarındaki Çiziğin Telefonu Garanti Dışında Bırakması

Seyithan Seyithan16 Ekim 16:17

Daha önce sürekli donan 6S telefonu servise götürdüğümde, yere düşüşte oluşan ahize bölgesinde oluşan çizikten dolayı garanti kapsamı dışında kaldığını ve telefonun yeniden garantiden sayılması için telefonun sıfır ücreti kadar ücret alacaklarını söylemişlerdi ve o donan telefonu henüz birkaç aylık olmasına rağmen atmıştım. 

Şimdiyse 8 Plus telefonumun üstünde koruyucu cama bir şey olmamasına rağmen ekran camı çatladı. Servise götürdüm yine uzun süre telefon kenarını inceleme sonucu kenarında çizik olduğunu, 1200 TL cam ve 5000 TL garanti kapsamı dışında kalmasından dolayı ücret talep ettiler. Telefonun sıfır ücreti 6200 TL den daha düşük. Sonuç olarak anladığım şu: elinizdeki telefonu çöpe atın yeni bir telefon satalım size ama yeni aldığınız telefonu biz kullanalım size çöpe attığınız telefonun camını değiştirip geri verelim demeye geliyor! 

Böyle bir rezalet görmedim iPhone'da garanti diye bir şey yok. Yere düşmeyip kenarı çizilmeyen telefon yoktur. Tüketici Hakem Heyetine başvurup bir daha asla iPhone almayacağım.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Turgay 2 hafta önce  

    Seyithan bey benzer bir sorun da bende var arka cam çatlağı yüzünden garanti dışı diyorlar benim sorunum telefonun hoparlörü ile ama çatlak olduğu için garanti dışı siz tüketici hakem heyetinden bir sonuç aldınız mı

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler