11 Kasım
#12938541

İPhone Teknis Servis Hizmet Vermiyor Ama Para Alıyor!

2 hafta önce telefonum kapandı ve hiç açılmadı o sıralarda telefonumun soketi arızalıydı ancak bir şekilde şarj alıyordu ve bende sorunun bundan kaynaklı olduğunu düşünüp Apple Akasya servisine gittim ve bana soketinizde ki hasar kullanıcı kaynaklı olduğundan Apple ücretli değişim yapabilir dendi ve 1900 TL gibi absürt bir fiyat çıkardılar tabi ki de bunu kabul etmedim ardından telefoncu bir abime telefonumu gösterdim telefonu hiç açmadan telefonu inceledi ve bu sorun soketten kaynaklı değil dedi. Bilerek telefonu açtırmadım ki garanti kapsamına çıkmasın ardından sebebi ne olabilir dedim ana kartta olabilir dedi, bunun üzerine tekrar Apple servise gittim ve telefonun sorununu detaylı olarak açıkladım ve tekrar sokette ki hasar kullanıcı hatalı olduğundan garanti dışıdır dediler.
Bunun üzerine bende bana sorunun kesin soketten kaynaklı olduğuna ve içindeki her bir parçanın sağlam olduğuna dair bir belge istedim çünkü gidip soketi değiştirdiğimde telefonum servis dışı kalacak ve açılmadığı takdirde boşuna param heba olacak ancak Apple hiçbir belgeyi bana ulaştırmadı. Abuk subuk 2-3 kelime yazıp garanti kapsamına alamıyoruz dediler. Telefonla konuştum olmadı gittim servisle konuştum olmadı. Bende telefoncu abime tekrar gittim telefonu açtı ve Apple telefona dokunmamış bile dedi. Sadece sokete bakıp yollamışlar halbuki bu soket bir şekilde şarj alıyor ana kartında şarj entegresinde sorun var dedi ve Apple bana bu bilgilerin hiç birini vermedi.


450 TL verip telefonumu tamir ettim ve 2-3 hafta boyunca Apple telefonumu oradan oraya götürmekten başka hiçbir şey yapmadı ve ben 23 yaşında öğrenciyim hala o telefonunun taksitini zor bela ödüyorum Bundan sonra asla 6 yıllık Apple kullanıcısı olarak Apple kullanmayacağım. Aldığım güne yazıklar olsun bu kadar ilgisiz bu kadar baştan savma teknik servis olamaz. Hiçbir vasıfları yok dışarıdan birini koyun hepsi bu işi yapar önlerine koyulan yazılı metni bize yolluyorlar o kadar!

İbrahim İbrahim 2.822 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları